LED светлосна лента Smart 2m - Twinkly Flex - 192 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-076
5 518 ден 3 658 ден Цена без ДДВ: 3 049 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED светлосна лента Паметна програмабилна - 2 метри - Twinkly Flex - со 192 парчиња LED светла RGB, Bluetooth + WiFi, контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED светлосна лента Паметна програмабилна - 2 метри - Twinkly Flex - со 192 парчиња LED светла RGB, Bluetooth + WiFi, контрола преку APP. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

Паметна лед светлосна лента - Twinkly Flex 2M

twinkly flex LED светлосна лента

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP20 заштита . Оваа флексибилна прилагодлива LED лента е долга 2 метри и има 192 RGB LED светилки.

RGB led лента - Twinkly FLEX

треперлива лента 2м

LED светлечка декоративна лента 2M - TWINKLY FLEX (192 парчиња светла)

Светлосната лента се состои од 192 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. На   RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

паметна led светло лента WiFi

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

rgb led лента во боја

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED светилки заедно за неколку LED уреди

флексибилна лед лента

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се пушта во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 192 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус Должина 2 метри


Спецификација:

Модел: Twinkly лента 2,0m
Број на диоди: 192
Трајност: IP20
Дијаметар на диода: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Должина: 2 метри
Тип на LED: RGB расфрлани рамни
Кабел: бел
Влезен напон: 240V
Фреквенција: 50-60Hz
Излезен напон: 15W 5V/3A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосна лента со 192 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена