LED осветлување со ленти програмабилно 3 m - Twinkly Dots - 60 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-078
4 278 ден 3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

LED осветлување со ленти - Паметно програмабилно 3 метри - Twinkly Dots - со 60 LED светла RGB, Bluetooth + Wifi со контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED осветлување со ленти - Паметно програмабилно 3 метри - Twinkly Dots - со 60 LED светла RGB, Bluetooth + Wifi со контрола преку APP. Оваа револуционерна LED светлосна лента носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна и со Android и со iOS. LED лентата има проѕирна боја на кабелот. Овој пакет вклучува контролер - Wi-Fi / Bluetooth конекција и контрола и светлосна лента од 3 метри. Светлата се напојуваат преку USB конектор - можете да ги поврзете на адаптер, лаптоп или напојување. Прилагодливи RGB светла од II. генерација Twinkly.

Дизајн LED светлосна лента во боја RGB - LED Twinkly Dots 60 парчиња LED

блескави точки

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP44 заштита . Лентата е долга 3 метри и има 60 RGB LED светилки.

LED ленти светло декоративни - лента 3M - TWINKLY DOTS (60 парчиња светла)

прилагодлива led лента 3m програмабилна

Светлосната лента се состои од 60 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. На   RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED мотиви заедно за неколку LED уреди

USB треперливи светла

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

програмабилни LED светла

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот светлосен украс ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Карактеристики:

Плус 60 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба - USB напојување
Плус Должина 3 метри


Спецификација:

Модел: TWD060STP-T
Број на диоди: 60
Отпорност: IP44
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Должина на осветлениот дел: 3 метри
Тип на LED: RGB
Кабел: транспарентен
Напојување: USB
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосна лента 3 метри со 60 диоди
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена