LED новогодишна елка SMART 2,1m со светла - Twinkly - 390 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-082
30 380 ден Цена без ДДВ: 25 316 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED светло за новогодишна елка SMART висина 2,1 m и дијаметар 1,25 m - Twinkly - 390 парчиња RGB + Bluetooth + WiFi (се контролира преку паметен телефон).

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED светло за новогодишна елка SMART висина 2,1 m и дијаметар 1,25 m - Twinkly - 390 парчиња RGB + Bluetooth + WiFi (се контролира преку паметен телефон). Дрво со контрола на светла преку апликација на мобилен телефон. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS . Вештачкото дрво има 390 LED диоди во боја, вкупната висина на дрвото е 2,1 метар, а долниот дијаметар е 1,25 метри.

RGB LED Smart дрво - контрола на режимите на боја преку апликацијата директно во паметниот телефон

елка со светилкиLED осветлување дрво twinklytwinkly елка предводена контрола преку мобилен телефон

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита .

Дрво со светилки - паметна LED елка TWINKLY - 390 парчиња

Божиќ со лед дрво twinkly за контрола на апликации за паметни телефони

LED новогодишна елка со висина од 2,1 m и дијаметар од 1,25 m - TWINKLY светилки - 390 парчиња

треперливи светла на дрвјата

Вештачкото дрво има вкупно 39 0 парчиња LED светилки . Кабелот е црн и зелен - да се спои со дрвото. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки - новогодишна елка контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Карактеристики:

Плус 390 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло
Плус Лесно склопување и инсталација - Брзо поставување


Спецификација:

Модел: TG70P3G21P02
Висина на дрвото: 2,1 m
Дијаметар на дрвото: 1,25 m
Број на диоди: 390
Отпорност: IP20
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V / 1,5A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа
Преклопна конструкција и метален држач


Содржина на пакетот:

1x елка со 390 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена