Дополнителна LED светлосна лента 1,5 m за Twinkly Line - 100 парчиња RGB

Код: 78-035
3 038 ден 2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Дополнителна LED светлосна лента 1,5 m за Twinkly Line - 100 парчиња RGB - се користи за продолжување на LED светлосна лента - леплива задна страна.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Дополнителна LED светлосна лента 1,5 m за Twinkly Line - 100 парчиња RGB - се користи за продолжување на LED светлосна лента - леплива задна страна. На задната страна на лентата има налепница 3M за лесна инсталација и прикачување насекаде. Овој пакет содржи дополнителна светлосна лента од 1,5 метри , која лесно се поврзува со главната Twinkly Line со контролер со помош на вграден конектор. Twinkly Line LED лента со контролер може да се купи во нашата е-продавница. Направете ја вашата посакувана должина на вкупната лента/осветлување. Можете да поврзете неколку светлосни ленти по ред.

twinkly конектор

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита . Лентата е долга 1,5 метри и има 100 RGB LED светилки.

twinkly rgb лента

LED светлечка декоративна лента 1,5M - TWINKLY LINE (100 парчиња светла)

лед лентите светат треперливо

Светлосната лента се состои од 100 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. На   RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

led ленти осветлени преку апликација може да се програмираат

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Дали сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED светилки заедно за неколку LED уреди

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

twinkly led лента

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 100 LED диоди
Плус Вграден конектор за поврзување
Плус Налепница 3M на задната страна
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус Должина 1,5 метри


Спецификација:

Модел: TWL100ADP-B
Број на диоди: 100
Трајност: IP20
Поврзување: вграден конектор на двата краја
Должина на лента: 1,5 метри
Тип на LED: RGB
Кабел: црн
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x Дополнителна LED светлосна лента 1,5 метри со 100 диоди
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена