Прашина за светкави тело - сјајни украси за лице и коса - Глитер 6x 10g МИКС ВИНОЖИТО

Код: 88-268
7 068 ден 4 836 ден Цена без ДДВ: 4 030 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Прашина за светкави тело - сјајни украси за телото, лицето и косата - Glitter 6x 10g MIX RAINBOW розова, златна, зелена, темно зелена, црвена, сина.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Прашина за светки за тело - сјајни украси за тело, лице и коса - Сјај 6x 10g МИКС ВИНОЖИТО Розево, Злато, Зелено, Темно Зелено, Црвено, Сино. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот (забава, фестивал, прослави). Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои. За да изберете од различни достапни варијанти на дебелина од фини до поголеми парчиња.

Body Glitter - лице, коса, декорација на телото. Најдобри биоразградливи украси. Сјајни и блескави украси за секоја забава, прослава, фестивал.

Сјај за тело и лице - Шарена прашина со сјај

Тие ја освежуваат вашата кожа

Сјајната прашина за музички фестивали е со највисок квалитет на располагање и е биоразградлива. Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и коса и се идеални за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба.

Сјајни пенливи орнаменти на влакната на телото на лицето

Премиум Квалитет

Подобрете го и осветлете го вашето лице и тело со неверојатна сјајна прашина во различни големини. Прашината за сјајот на нашето тело и коса е висококвалитетен, вегански и биоразградлив сјај на база на вода, кој останува ставен и нема да се лупи. Лесни се за нанесување и погодни за сите типови кожа .

обоена блескава прашина ,

Бескрајна употреба

Сјајната прашина се користи во козметиката за да ги осветли лицето, очите и ноктите или едноставно да ги направи да светат. Покрај тоа, најчесто се користи во уметноста и занаетчиството за боја, дополнување и текстура на производите. Малите, светло обоени честички често се лепат на облеката, кожата и мебелот.

прашина за украсување на сјајот на телото


Спецификација:

 • Боја: розова, црвена, златна, зелена, темно зелена, сина
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

6x сјајна прашина 10 g (розова, црвена, златна, зелена, темно зелена, сина)

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена