Сјај за лице - сјајни украси за лице, тело или коса - прашина 10гр Сребро

Код: 88-270
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Сјај за лице - сјајни украси за лице, тело или коса - прашина 10гр сребро. Оваа БИО сјајна прашина ќе додаде малку сјај во вашиот живот.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Сјај за лице - сјајни украси за лице, тело или коса - прашина 10гр Сребро. Оваа БИО сјајна прашина ќе додаде малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот (забава, фестивал, прослави). Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои. За да изберете од 4 достапни варијанти на дебелина од фини до поголеми парчиња - ФИНИ, МИКС, ГРУБИ, БУЦИ

Сјај за тело и лице - Шарена прашина со сјај

Сјај за лице, тело, коса, брада - Шарена прашина од сјај

Тие ја освежуваат вашата кожа

Сјајната прашина за музички фестивали е со највисок квалитет на располагање и е биоразградлива. Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и коса и се идеални за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба.

Сјајни пенливи орнаменти на влакната на телото на лицето

Премиум Квалитет

Подобрете го и осветлете го вашето лице и тело со неверојатна сјајна прашина во различни големини. Прашината за сјајот на нашето тело и коса е висококвалитетен, вегански и биоразградлив сјај на база на вода, кој останува ставен и нема да се лупи. Лесни се за нанесување и погодни за сите типови кожа . За да изберете од 4 достапни варијанти од фини до поголеми парчиња - ФИНИ, МИКС, ГРУБИ, БУЦИ

блескава прашина на каросеријата еко био украси

Бескрајна употреба

Сјајната прашина се користи во козметиката за да ги осветли лицето, очите и ноктите или едноставно да ги направи да светат. Покрај тоа, најчесто се користи во уметноста и занаетчиството за боја, дополнување и текстура на производите. Малите, светло обоени честички често се лепат на облеката, кожата и мебелот.

сјајот на телото на лицето коса био еко

Спецификација:

 • Боја: сребрена
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x Сребрена блескава прашина 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена