Бела температура и осветленост далечински управувач за LED светлосна лента

Код: 79-014
1 550 ден Цена без ДДВ: 1 291 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Далечински управувач на допир за поставување на специфична температура на белата боја и осветленост на светлината за прилагодлива LED лента за бела светлина.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Далечински управувач на допир за поставување на специфична температура на белата боја и осветленост на светлината за прилагодлива LED лента за бела светлина со опсег од 20 m. Со овој далечински управувач, можете удобно и брзо да ја прилагодите вашата LED светлосна лента во боја, точно колку што е потребно. Можете да го користите далечинскиот управувач на допир за да го контролирате вклучувањето/исклучувањето на LED светлото и да ја зголемите или намалите осветленоста на осветлувањето (придушувач) и да ја поставите температурата на белата боја (CCT) во опсег од топло бело, преку природно, до ладно бело.

возач за лед пасошКонтрола на LED ленталед пасоши со далечински управувач

Кругот на допир се користи за брзо и прецизно внесување на температурата на белата боја (ладно бело - топло бело) од 2700K до 6500K, осветленоста - можете да го контролирате интензитетот на светлината со копчињата +/- за постепено додавање и намалување на осветленоста, во нивоа од +/- 10% или можете да ги користите копчињата за брз избор на осветленост. Копче COLD WHITE - ја поставува светлата боја на ладно бело. Копче WARM WHITE - ја поставува светлата боја на топло бела. Контролерот има домет до 20 метри и се напојува од 3xAAA батерии.

cct контролна лед лента

Спецификации:

Контрола на осветленост - напојување: DC 12V-24V
Далечински управувач - напојување: 3xAAA батерии (не се вклучени)
Излез: 6Ax2CH 12A макс.
Моќност: 144W/288W (DC 12V/24V)
Опсег на далечински управувач: до 20 m
Работна температура: -20 до 60°C
Димензии на контролата на осветленоста: 83x79x33 mm
Димензии на далечинскиот управувач: 113x55x22 mm
Тежина за контрола на осветленоста: 120 g
Тежина на далечинскиот управувач: 30 g

Содржина на пакетот:

1x Контролор за бела светлина и температура
1x Далечински управувач
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена