Напојување за LED лента со прилагодлива бела температура 2700-6500K - 150W DC24V

Код: 79-027
3 658 ден Цена без ДДВ: 3 049 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Напојување за LED лента со прилагодлива температура на белата боја 2700-6500K - 150W DC24V со IP67 сертификат.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Напојување за LED лента со прилагодлива температура на белата боја 2700-6500K - 150W DC24V со IP67 сертификат - што значи отпорност на прав и зголемена водоотпорност. Напојувањето е дизајнирано за употреба со LED ленти и бара професионална инсталација. Приклучени се на електрична мрежа (230V). Тие се особено погодни за вградена монтажа, но неопходно е да се обезбеди доволно снабдување со воздух за ладење. Пакетот не вклучува кабли, а самото напојување мора да биде заштитено од контакт со проводни делови.

Овој извор е погоден за употреба само со LED лента прозрачна CCT со 1800 LED светла со прилагодлива температура на белата светлина 2700-6500K до максимална должина од 7 метри.

Технички спецификации:

Тип на напојување: префрлување
Примена: LED
Тип на напојување: извор на напојување
Моќност/перформанси: 151,2W
Излезен напон: 24V DC
Излезна струја: 6,3А
Напојувачки напон: 100-240V
IP отпор: IP67
Заштита: од преоптоварување, пораст на напонот, краток спој
Работна температура: -25/60 степени
Електрично поврзување: проводен 600 mm
Број на излези: 1
Димензии: 191 x 63 x 37 mm
Тежина: 740 g

Содржина на пакетот:

1x напојување 151,2W DC24V
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена