LED светлосна лента 5M CCT со прилагодлива температура на белата светлина 2700-6500K

Код: 79-011
4 030 ден Цена без ДДВ: 3 359 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

LED светлосна лента осветлена 5M CCT со прилагодлива температура на белата светлина 2700-6500K (топло бело/природно/ладно бело).

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED светлосна лента осветлена 5M CCT со прилагодлива температура на белата светлина 2700-6500K (топло бело/природно/ладно бело). Оваа LED светлосна лента може многу лесно да се закачи насекаде, благодарение на налепницата 3M на задната страна. Лентата содржи до 360 LED светла на еден метар, односно до 1800 светла светат на пет метри . Напојувањето е преку DC 24V, водоотпорноста е на ниво на IP33 .

Бојата на белата светлина можете да ја приспособите според вашите идеи во опсег од 2700K до 6500K, што во пракса значи од топло бело, преку природна, па се до ладна бела светлосна боја. LED лентата може да се скрати по потреба, едноставно со ножици, на обележани места.

лед лента топло белаЛед лента природна бела бојаled лента ладно бела

Благодарение на малите димензии, LED светлосната лента може да се користи навистина насекаде, без разлика дали станува збор за декорација на стан и куќа, осветлување на скали, бања, кујна, позадинско осветлување на решетки, излози или витрини и осветлени реклами . Лентата е погодна и за автомобили, приколки, но и за комерцијални операции како што се пабови, диско барови, кафулиња, ресторани и продавници. Можете да го користите внатре, но и на отворено.

Лед лента бела декорација

Спецификација :

Должина: 5м
Ширина: 1см
Број на светла: 1800 (360/m)
Отпорност на вода: IP33
Напојување: DC 24V
Работна температура: -25 до 60°C
Тип на LED: SMD2110
Потрошувачка: 18W/M

Содржина на пакетот:

1 x 5 метри LED светлосна лента

Препорачани додатоци: напојување и контролер за промена на боја

LED контролер за лента

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена