Вински термометар - квадратна форма

Код: 94-020
930 ден 620 ден Цена без ДДВ: 516 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Вински термометар во форма на квадрат - Дигитален термометар за проверка на идеалната температура на потрошеното вино. Термометарот за вино е прикачен на шишето.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Вински термометар во форма на квадрат - Дигитален термометар за проверка на идеалната температура на потрошеното вино. Термометарот за вино е прикачен на шишето и на екранот се прикажува вистинската температура. Според резултатите, можете потоа да го преместите виното на потопло или поладно место.

Вино на метарска температура

Изработен е од нерѓосувачки челик и пластика. Измерено во вредностите од 0 до 50 ° C. Активноста обезбедува мала парче батерија, која трае до 1,5 година. За мерењата термометарот става шише како часовник во раката. Мери температура, околу 3 минути. Термометарот ја мери температурата само на шишето. За да се одреди правилната температура на виното се одзема од измерената температура 1 ° C. Самиот термометар се исклучува за 60 секунди по вадењето од шишето. Никогаш нема термометар во фрижидер.

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена