Магичен декантер за вино - луксузен аератор

Код: 94-023
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Magic decanter за вино - луксузен аератор за аерација на црвено вино за да се истакнат неговите ароматични и вкусни карактеристики за кратко време.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Magic decanter за вино - луксузен аератор за аерација на црвеното вино за да се истакнат неговите ароматични и вкусни својства за кратко време. Тоа е едноставно неопходен додаток за секој љубител на црвено вино кој може да го цени квалитетот и знае дека виното треба да дише. Само ставете го преку чаша и прелијте го виното низ неа и уживајте во вистинскиот вкус уште од првиот момент. Ќе ја видите разликата во аромата и вкусот со употребата на овој декантер. Одличниот вкус на виното не зависи само од неговата класа и квалитет на видот. Потребен детал за зголемување на вкусот и аромата на виното е сервирањето и сипувањето во чашата. Некои вина ќе се истакнат по декантација . За винарите е долга и многу тешка декантацијата на виното што мора правилно да се направи за да се задржи вкусот и аромата на виното. Со користење на овој метод можете да модифицирате особено постари вина или вина со силен вкус.

волшебен сад за вино

Не постои полесна процедура која може да го нагласи вкусот и аромата на вашето вино за совршено искуство. Стандардот за декантер не треба да се крие некаде во плакарот. Неговиот едноставен и стилски дизајн ќе го осветли секој простор . Постојаните облини си играат со светлината и ќе ги импресионираат сите во секоја прилика.

Карактеристики:

Плус атрактивен и елегантен дизајн
Плус го подобрува мирисот на букетот на вино за секунда
Плус изработени од висококвалитетен акрилик и силикон

Содржина на пакетот:

1x декантер
1x штанд
2x пиедестал
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена