Топки со нишало на лулката на Њутн - балансирајте ги занишаните магнетни метални топки

Код: 11-560
1 550 ден Цена без ДДВ: 1 291 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Њутновите топки со нишало - рамнотежа што се нишаат со магнетни метални топки е уред кој работи на принципот откриен од Исак Њутн.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Њутновите топки со нишало - рамнотежа што се нишаат со магнетни метални топки е уред кој работи на принципот откриен од Исак Њутн. Тоа е уред кој зачувува импулс и енергија . Њутновото нишало е нешто што речиси сите го знаат, но никој не знае каде да го добие. Тоа е нешто што често го гледате во филмовите на ТВ. Нишалото ќе изгледа убаво на биро или на полица во библиотека. Ако одлучите да подарите нишало, сигурно ќе го задоволите вашето семејство или пријателите со него.

Топки за нишање на нишалото на Њутн

Магнетни метални топчиња со нишало од Њутн

Опуштете се и опуштете се

Њутновото нишало со метални прачки и метални топчиња е поставено на висококвалитетна дрвена основа. Замавнете ги сите топки во напречна насока и гледајте како создаваат прекрасен спектакл и прекрасен бран ефект. Ритмичкиот звук на металните топчиња веднаш ве смирува и можете да уживате во пријатна врска.

Се продава нишало за топки за лулка њутн


Спецификација:

  • Изработени од квалитетно дрво и челик
  • Ист број на отскокнувачки топки
  • Материјал: челик, дрвена основа
  • Димензии на производот: висина: 17,5 cm, платформа: 18 x 12 x 1,5 cm
  • Тежина: 770 грама


Содржина на пакетот:
1x Њутново нишало

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

96%