Соларна енергетска банка - полнач за мобилен телефон 5000 mAh со карабина

Код: 11-574
2 170 ден Цена без ДДВ: 1 809 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards

Соларна банка за напојување - полнач за мобилен телефон 5000 mAh со карабина за закачување е висококвалитетен полнач за паметен телефон, може да го полни до 2,5 пати.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Соларна банка за напојување - полнач за мобилен телефон 5000 mAh со карабина за закачување е висококвалитетен полнач за паметен телефон, може да го полни до 2,5 пати . Може да се користи за полнење на различни уреди од паметни телефони, таблети до GPS дури и во екстремни услови. Можете да ја користите соларната банка за напојување каде било и во секое време, така што ќе ви биде корисен помошник.

пренослив соларен полнач

Високи перформанси и капацитет

Банката за соларна енергија има литиум-полимерна батерија со капацитет до 5.000 mAh. Компатибилен е со iPhone, iPad, Android телефони, камери или GPS локатори . Банката за напојување доаѓа со микро USB кабел. Вклучува вградени USB и микро USB слотови.

Сигурно ќе ја искористите енергијата

Никогаш повеќе нема да ви се случи телефонот да остане без струја и да немате начин како да го наполните. Powebank е опремен со монокристален соларен панел од 1,2 W, преку кој добива енергија и од сончевата светлина. Енергијата што се акумулира во задниот дел на батеријата преку сончевата светлина или традиционално преку USB кабел ќе ви овозможи да го полните телефонот неколку пати на ден .

соларен полнач за мобилен телефон 5000mah

Издржлив и компактен

Преносливата банка за напојување е вметната во цврст силиконски капак, кој обезбедува заштита од вода, прашина или механички оштетувања. Енергетската банка може да се користи во навистина екстремни услови . Пакетот вклучува карабин со кој можете да го закачите полначот, на пример, на торба.

Спецификација:

 • Монокристален соларен панел со моќност од 1,2 W.
 • Скриени USB / Micro порти за полнење.
 • Капацитет 5000 mAh
 • Доаѓа со карабина.
 • Влез: DC5V / 1A. Излез: DC 5V / 2X1A
 • Материјал: ABS
 • Димензии: 7,5 x 1,5 x 14,5 cm
 • Тежина: 155 грама


Содржина на пакетот:
1x водоотпорна соларна електрана - полнач за мобилен телефон од 5.000 mAh
1x микро USB кабел

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена