Соларна банка за напојување 20000 mAh - тип C, USB и безжично полнење

Код: 11-656
4 278 ден Цена без ДДВ: 3 565 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Соларна банка за напојување 20000 mAh - Тип C, USB и безжично полнење е одлично решение како надворешна батерија на power bank за полнење на различни уреди.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Соларна банка за напојување 20000 mAh - Тип C, USB и безжично полнење е одлично решение како надворешна батерија на power bank за полнење на различни уреди. Идеален да го одржувате вашиот уред наполнет секогаш кога сте во движење (пешачење, планини, итн.). Користи сончева енергија, овозможувајќи ви брзо полнење на повеќе уреди, сите во еден пренослив пакет. Со голем капацитет од 20000 mAh и различни опции за полнење (Type-C, USB и безжично), вашите уреди остануваат напојувани без разлика каде се наоѓате.

Пренослив енергетски соларен енергенс надворешна батерија 20000 mAh

пренослива соларна надворешна батерија за напојување 20000 mah

Powerbank со голем капацитет и перформанси

Со капацитет од 20000 mAh, тој е сигурен придружник за одржување на вашите уреди секогаш наполнети, без разлика дали сте на патишта или во природа. Благодарение на користењето на сончевата енергија, нуди брзо полнење на неколку уреди во едно преносно пакување.

надворешен мобилен полнач соларна електрана батерија 20000 mah

Има два излеза вклучително и безжично полнење

Со повеќе опции за полнење, вклучително и тип-C, USB и безжично (QI), оваа енергетска банка ќе обезбеди вашите уреди да останат напојувани без оглед на вашата локација. Со голем капацитет од 20000 mAh , тој обезбедува долготрајна моќност, идеална за авантури на отворено, патувања и итни случаи каде што пристапот до редовното напојување може да биде ограничен. Покрај тоа, овој пренослив полнач не е само функционален, туку и еколошки. Со интегрирано LED светло кое нуди различни режими на осветлување и може да се користи и во итен случај, обезбедувајќи важно осветлување. Со користење на одржлива енергија придонесувате за заштита на животната средина.

Спецификација:

 • Компактен и моќен
 • Полнење на повеќе уреди
 • Полнење преку Type-C, USB и безжично (QI)
 • Идеален за авантури на отворено, патување и како извор на напојување
 • Еколошки избор
 • Вградено LED светло
 • Материјал: пластична кутија од TPU и компјутер
 • Димензии: 17 x 8,5 x 3,2 cm
 • Тежина: 500 грама
 • Капацитет: 20000 mAh
 • Микро влез: 5V 2A 7V 2,4A 9V2A
 • Молња влез: 5V2A (MAX)
 • Влез од тип C: PD20W 5V3A 7V2,4A 9V2A 12V1,5A
 • USB излез 1: 5V3A 7V2,4A 9V2A 12V1,5A
 • USB излез 2: 5V3A 7V2,4A 9V2A 12V1,5A
 • Излез од тип C: PD20W 5V3A 7V2,4A 9V2A 12V1,5A
 • Безжичен излез: 10W

Содржина на пакетот:
1x соларна електрана 20000 mah

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена