Соларен полнач за мобилен/фото - преносни полначи 20000mAh + запалка

Код: 11-576
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards

Соларен полнач за мобилни/фото - преносни надворешни полначи за батерии 20000mAh + запалка има извонредна моќност и голем капацитет што може да го наполни вашиот паметен телефон до 10 пати.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Соларен полнач за мобилни/фото - преносни надворешни полначи за батерии 20000mAh + запалка има извонредна моќност и голем капацитет што може да го наполни вашиот паметен телефон до 10 пати. Компактниот дизајн овозможува лесна преносливост на полначот. Соларниот полнач има скриен монокристален соларен панел со моќност од 1,2 W.

Пренослив соларен полнач 20000mAh моќност + запалка + LED светло

Пренослив соларен полнач 20000mAh моќност + запалка + LED светло

Повеќе функции во едно

Со соларниот полнач можете да полните 2 паметни телефони истовремено . Полначот е компатибилен со iPhone, iPad, Android телефони, GPS уреди и камери. Отпорен е на прашина и вода (IP67 заштита) и има вградена запалка за преживување. Вклучува и LED светло со 3 режими.

соларен полнач за мобилен телефон 20000 mah

Спецификација:

 • 1 микро USB, 2 USB конектори
 • IP67 заштита
 • Капацитет: 20000 mAh
 • Може да полни 2 уреди одеднаш
 • интегрирана запалка
 • Материјал: еколошки силиконски гел, ABS, PVC
 • Тежина: 290 грама
 • Димензии: 16 × 8 × 2 cm


Содржина на пакетот:
1x пренослив соларен полнач со висок капацитет
1x карабина

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена