Дозер за тесто (палачинки) - мерна чаша од 900 ml

Код: 11-515
1 178 ден 744 ден Цена без ДДВ: 620 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards

Дозер за тесто (палачинки) - 900 мл служи за лесно мерење и точење на вистинската количина тесто или други состојки.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Дозер за тесто (палачинки) - Мерната чаша од 900 мл се користи за лесно мерење и истурање на вистинската количина тесто или други состојки . На овој начин, можете рамномерно да ги распоредите состојките помеѓу поединечните контејнери и на тој начин да создадете совршени, избалансирани колачиња. Диспензерот осигурува дека нема непотребен хаос во кујната. Станува збор за паметен кујнски помошник кој секоја паметна домаќинка треба да го има дома.

Дозер за тесто - мерна чаша 900мл

Дозер за тесто - мерна чаша 900мл

За професионалци и аматери

Дозерот за тесто сигурно ќе ви ја олесни работата кога подготвувате колачи со брашно или друго тесто. Едноставно истурете го течното тесто во садот, притиснете го мехазнимусот и можете удобно да го дозирате тестото низ отворот на дното на садот. Можете да го користите кога го подготвувате тестото за мафини, пандишпан, палачинки или можете да дозирате и чоколадо со него . Диспензерот ќе биде одличен подарок за слаткарот аматер, но и за сите аматери или професионални слаткарници.

дозер за тесто


Спецификација:

  • Мерна чаша (ml и cl) со лост
  • Материјал: ABS
  • Мерна чаша со волумен од 1,5 литри: 900 ML
  • Димензии на производот: 18,5 x Ø 11,1 cm
  • Тежина: 294 грама


Содржина на пакетот:

1x дозер за тесто

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена