Домашни кифлички за сладолед - Сала за сладолед во тркалање со 2 шпатули + лажица + 6 калапи

Код: 11-456
3 038 ден 2 170 ден Цена без ДДВ: 1 809 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Домашни кифлички за сладолед - Сала за сладолед во тркалање со 2 шпатули + лажица + 6 калапи и бесплатна брошура за рецепти за сладолед на виткање.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Домашни кифлички за сладолед - чинија за сладолед во тркалање со 2 шпатули + лажица + 6 калапи и бесплатна брошура за рецепти за сладолед на виткање. Садот ви овозможува сами да си подготвите ролни сладолед дома . Можеби сте запознаени со видеата на Интернет за производителите на сладолед кои ги прават најубавите и највкусните кифлички од сладолед. Следете ги упатствата во книгата со рецепти (вклучена во пакувањето) и кога смесата ќе се стврдне, можете да го виткате сладоледот и да го послужите во убав сад или во чинија. Садот за тркалање доаѓа со 2 шпатули, 1 сламка/лажица и 6 калапи за да креирате сопствени форми на сладолед. Подредувањето на сладолед ќе ви биде забавно и вашите гости или семејството ќе го пофалат не само вкусот на сладоледот, туку и прекрасниот аранжман.

Производство на сладолед во вашиот дом - домашен сладолед во ролат

валани сладолед домашни кифлички од сладолед

Ставете го садот во замрзнувач најмалку 24 часа - важно е да го ставите во замрзнувач наопаку и подобро е да ги ставите и чашките за сладолед во замрзнувачот за да се излади сладоледот што подолго. Подгответе смеса за сладолед за да ги направите ролатите. Потоа извадете го садот од замрзнувачот, свртете го обратно и истурете ја подготвената смеса од сладолед на работната површина . Истурете ја смесата во тенок слој и рамномерно распоредете ја по целата површина на садот. За неколку моменти, смесата се стврднува и потоа со помош на стругалка се создаваат кифлички од сладолед. Оваа постапка може да се повтори неколку пати додека садот не се замрзне. Садот мора потоа да се измие, темелно да се избрише и да се остави повторно да се замрзне најмалку 24 часа пред употреба. Препорачуваме да го измиете садот по секое производство на сладолед, да го исушите темелно и да го вратите во замрзнувачот за повторно да биде замрзнат и подготвен за понатамошно производство на сладолед.

Содржина на пакувањето во сад за сладолед

Карактеристики на производот:

Вклучувајќи рецепти
Направете ги вашите омилени кифлички од сладолед
Подгответе било каков вкус и експериментирајте со различни состојки
Сад со кој можете да подготвите деликатес според вашата фантазија

Спецификации на производот:

Материјали: алуминиум, солена вода и ABS
Димензии на производот: Ø30 x 6,5 cm
Димензии на пакувањето: 34 x 7,5 x 34 cm
Тежина: 2,05 кг


Содржина на пакетот:

1x чинија за тркалање сладолед
1x слама/лажица
2x шпатули
1x сет од 6 калапи

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена