Сет пенкала со калиграфски пенкала - Ексклузивно пенкало со мастило со пердув + 3 врвки - комплет за подароци

Код: 100-021
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Комплет за пенкала со калиграф - Ексклузивно пенкало со мастило со пердув + 3 врвки - комплет за подароци. Овој луксузен комплет е дефинитивно луксузен и стилски подарок за вашите најблиски.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Сет пенкала Caligrafic - Ексклузивно пенкало со мастило со пердув + 3 врвки - Сет за подарок. Овој луксузен комплет е дефинитивно луксузен и стилски подарок за вашите најблиски. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

ексклузивен сет за подарок пенкало со мастило


Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или студирање пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

Калиграфско пенкало Античко калиграфско пенкало со мастило со перо

Уметничко изразување со 3 различни грла за калиграфски пенкала

Калиграфијата е уметност која се родила од умешноста и страста за пишување. Античкото калиграфско пенкало му дава на калиграфот неограничена креативност и изразување. Со неговите 3 различни врвови, може да се постигне широк спектар на ефекти и стилови на пишување. Фините врвови овозможуваат прецизно и детално пишување, што е идеално за создавање тенки и нежни линии. Напротив, подебелите врвки нудат можност за создавање пошироки и поизразни букви, давајќи им на вашите калиграфски дела сила и израз.

Античко пенкало со пердуви, луксузен сет пенкало со пердуви

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен подарок сет вклучува пенкало со сино мастило и месингана рачка , на која е прикачена оригиналната врвка. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и стаклено шише со сино мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно. Но, во пакетот ќе најдете уште 3 грла кои имаат различни широки врвови.

саем за пердуви на пердуви за калиграфија

Спецификација:

  • Материјал за пенкало: месинг
  • 15 ml сино мастило
  • Должина на пенкало: 25 - 26 см


Содржина на пакетот:

1x Античко калиграфско пенкало со врвка за потопување
3x шипки за калиграфија
1x сино мастило

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

98%