Пенкало со пердуви од паун - луксузно историско пенкало во пакет за подарок + 5 врвки

Код: 100-023
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Пенкало со пердуви од паун - луксузно историско пенкало во пакет за подарок + 5 врвки. Ова пенкало е навистина ретро пенкало во ексклузивен дизајн.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Пенкало со пердуви од паун - луксузно историско пенкало во пакет за подарок + 5 врвки. Ова пенкало е навистина ретро пенкало во ексклузивен дизајн. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

Паун пердув со пенкало - ретро луксузен сет за калиграфија

Паун пердув со пенкало - ретро луксузен сет за калиграфија

Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или работилница пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

Античко калиграфско пенкало - пенкало паун

Уметничко изразување со 5 различни грла за пенкало за калиграфија

Калиграфијата е уметност која се родила од умешноста и страста за пишување. Античкото калиграфско пенкало му дава на калиграфот неограничена креативност и изразување. Со неговите 5 различни врвови, може да се постигне широк спектар на ефекти и стилови на пишување. Фините врвови овозможуваат прецизно и детално пишување, што е идеално за создавање тенки и нежни линии. Напротив, подебелите врвови нудат можност за создавање пошироки и поизразни букви, давајќи им сила и израз на вашите калиграфски дела.

Сет пенкало со пердуви од паун - пенкала за калиграфија со пердуви

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен сет за подароци вклучува пенкало со мастило и метална рачка со оригинална врвка закачена на него. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и стаклено шише со мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно. Но, во пакетот ќе најдете уште 5 врвови кои имаат различни широки врвови.


Спецификација:

  • Метална верзија на пенкалото
  • Мастило
  • Должина на пенкало: 24 см


Содржина на пакетот:

1x Античко калиграфско пенкало со врвка за потопување
5 x кратки за калиграфија
1x мастило

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена