Ѕидно сликарство Светска мапа - боја светло дрво 200 cm x 120 cm

Код: 66-015
19 158 ден Цена без ДДВ: 15 965 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Светска мапа на ѕидно сликарство во ексклузивен дизајн - светло дрво во боја. Оваа ѕидна дрвена карта како слика со димензии од 200 cm x 120 cm.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светска мапа на ѕидно сликарство во ексклузивен дизајн - светло дрво во боја. Оваа ѕидна дрвена карта како слика со димензии 200 cm x 120 cm (79”x47”) има ласерски врежани граници на држави, имиња на држави и има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно изработено, секој детал го поминал големо внимание при производството Целата карта на патување се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар.Тоа е како едноставна загатка.

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

Дрвена мапа на светот која лесно може да се нанесе на ѕидот.

Ѕидното сликарство Светската мапа во боја светло дрво

Во дрвениот пакет со карти ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени рамнини кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Ласерски врежани национални граници и имиња на држави

Ѕидното сликарство Светската мапа во боја светло дрво

Тип на карта:

Карта со имиња на држави и гранични линии + имињата на државите на САД, Канада и Австралија

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

Ѕидна слика на карта од светско светло дрво

Дебелина - 6 мм
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

Слика на ѕид на карта на светот притисни иглички авиониЅидна слика на мапата на светот со знамиња со притисни иглички

Содржина на пакетот:

1x Дрвена светска мапа со големина 200 cm x 120 cm (79”x47”) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена