Ѕвонење - СЕЛФИ RING Светло со држач - 120 LED диоди со статив за телефон

Код: 71-079
3 038 ден 2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Ѕвонење - SELFIE RING Светло со држач - 120 LED диоди со статив за телефон. Паметното кружно LED прстенесто светло со статив припаѓа на најдобрите фото светла.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светло за ѕвонење - СЕЛФИ РИНГ Светло со држач - 120 LED диоди со статив за телефон. Паметното кружно LED прстенесто светло со статив припаѓа на најдобрите фото светла. Го користат јутјубери, блогери, но и креатори на видеа поврзани со визата. Се издвојува со врвен квалитет на сликата, што обезбедува совршено снимање на селфи, портрети и видеа. Сенките на лицето воопшто нема да бидат видливи. Без разлика дали користите професионална камера или мобилен телефон, секогаш ќе создавате видеа со совршен квалитет со LED фото светлото.

LED прстенест светло за селфи

СЕЛФИ светло со 120 LED диоди

LED прстенестото светло со статив создава светлосен ефект користејќи 120 LED диоди . За одреден момент, можете да изберете од 10 нивоа на прилагодување на осветленоста , а достапни се и 3 типа на светлина со температура на бојата . Температурата на светлината може да се прилагоди во опсег од 3000 до 6000 К.

Кружно LED светло за фотографирање со штанд за телефон

Квалитетна обработка

Кружното фото светло е изработено од висококвалитетен челик SPCC, кој гарантира подолг животен век на светлината. Кабелот за напојување има далечински управувач, кој може да се користи за вклучување и исклучување на светлото, како и за затемнување на светлото или за избор на различни режими. Така, светлината овозможува лесна манипулација за време на фотографирањето без непотребно одложување.

Кружно LED светло со држач за статив

Практичност и едноставност во едно

Дел од фото-светилката е практичен мобилен држач што може да се користи и на коси и на мазни површини. Нозете се флексибилни, благодарение на што можете лесно да ги закачите на дрво, ограда или други предмети. ЛЕД фото светлото е водоотпорно, можете да го поставите и во вертикална и во хоризонтална положба. Стативот може да служи и како статив и како монопод. Главата на топката на стативот може да се ротира за 360°.

Кружно фото светло со држач за телефон

Функција на столна ламба

Ова кружно светло се напојува преку USB , можете да го напојувате со помош на лаптоп, компјутер, напојување и USB полнач. Така, ќе работи одлично како ламба за биро за вашата шминка или други видеа на интернет што треба да ги завршите со работа на вашето биро.

Фото светло со статив


Спецификација:

  • Материјал: SPCC челик + ABS прозрачна
  • LED диоди: 120 ЕЕЗ
  • Прилагодување на осветленоста на светлината: 10 режими
  • Излезна моќност: 0,2W
  • Боја: црна


Содржина на пакетот:

1x кружна светлина
1x статив
1x држач за мобилен телефон

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена