SET Безжичен микрофон за паметен телефон 2x со предавател со USBC + Клип + снимање 360°

Код: 71-085
3 038 ден 2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

SET Безжичен микрофон за паметен телефон 2x со предавател со USBC + Clip + снимање од 360° е совршен за создавање аудио или видео снимки со совршен квалитет.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

SET Безжичен микрофон за паметен телефон 2x со предавател со USBC + Clip + снимање од 360° е совршен за создавање аудио или видео снимки со совршен квалитет. Висококвалитетниот дизајн на микрофонот и неговата висока чувствителност обезбедуваат лесно снимање на звук. Подолгото траење на батеријата и без непотребни кабли ќе станат главните предности на микрофонот. Ќе служи за професионалци како и за обични корисници, навистина може да го користи секој.

Микрофон за паметен телефон

Компатибилност и перформанси на прво место

Безжичниот микрофон е идеален додаток за сите паметни телефони. Вградената батерија трае до 6 часа , што е доволно време за снимање аудио. Досегот на микрофонот во затворен простор е до 20m , благодарение на што нема да бидете ограничени во вашето снимање.

Безжичен микрофон мобилен паметен телефон

Намалување на бучавата од ветерот без никакви проблеми

Најголемата предност на безжичниот микрофон е неговото интелигентно минимизирање на амбиенталниот шум. Дури и ако го користите во бучна средина или на отворено со силен ветер што дува. Филтрирањето на овие звуци ќе биде обезбедено со заштитата што е дел од микрофонот. Прекинувачот за вклучување/исклучување ќе ја зголеми удобноста при користење, благодарение на него ќе бидете сигурни дека микрофонот е секогаш во функција.

Безжичен мултифункционален микрофон

Поврзувањето е секогаш лесно

Составен дел на микрофонот е USB-кабелот за полнење , благодарение на кој можете да го наполните целосно во рок од 120 минути. Изворот на микрофонот е вградената батерија од 80 mAh, која има одлична издржливост до 6 часа . Клипот овозможува ротација од 360° , што ќе ја олесни работата со звукот.

Микрофон за мобилен телефон - микрофон за паметен телефон

Практичното пакување е гаранција за безбедност

Покрај USB-C кабелот за полнење, пакетот вклучува и кутија за складирање за безбедно пренесување на микрофонот без да се оштети. Ова ќе обезбеди подолг животен век на микрофонот, како и убав надворешен изглед. Не ви треба блутут конекција преку мобилната апликација, само вметнете го предавателот во вашиот мобилен телефон и имате гарантиран домет од 20 метри од вашиот паметен телефон.

Микрофон за паметен телефон - безжичен

Спецификација:

  • Опсег: до 20 m
  • Вградена батерија од 80 mAH
  • Време на полнење: прибл. 2 часа
  • Траење на батеријата: до 6 часа
  • Интелигентно намалување на бучавата
  • Клип за 360°
  • Боја: црна


Содржина на пакетот:

2x безжичен микрофон
2x Заштита од ветер за микрофонот molitan
2x USB-C кабел
1x предавател за мобилен телефон
1x кутија за носење
1x Упатство за употреба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена