Макро објектив 2,8x за сите типови паметни телефони (мобилни телефони)

Код: 71-044
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Макро објектив 2,8x за сите видови (мобилни телефони) со практичен клип за прикачување на кој било паметен телефон - направете најдобри макро снимки!

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Макро објектив 2,8x за сите типови (мобилни телефони) со практичен клип за прикачување на кој било паметен телефон - правете ги најдобрите макро снимки! Овој објектив за мобилен телефон целосно поддржува мобилни телефони и таблети од брендовите iPhone/Samsung/HTC/LG/Huawei/Xiaomi и други. Благодарение на неговиот систем за приклучување и уникатниот дизајн, тој е предодреден за употреба на кој било телефон. Со овој објектив, ќе го откриете макро светот и ќе снимате уникатни детали благодарение на зголемувањето од 2,8x. Објективот е дизајниран да не го деформира скенираниот предмет.

макро леќа за паметен телефон

Инсталирањето на објективот е многу едноставно и брзо, со помош на клипот за прицврстување можете да го прикачите објективот на горниот дел од телефонот за да го покрие објективот и можете да започнете со снимање. Станете професионалец и дајте им сосема нова димензија на фотографиите и видеата снимени со вашиот телефон. Пакетот вклучува и две капаци за објектив и практично тврдо куќиште, за сите додатоци.

макро леќа за мобилен телефон

Објективот е идеален за снимање мали детали без изобличување

макро леќа за телефон

Спецификација:

Зголемување: 2,8x макро
Минимално растојание на фокусирање: 16 mm
Работно растојание: 16-32 mm
Конструкција на телефото објектив: 2 стаклени елементи
Монтирање: со помош на клип
Димензии на објективот: 28 mm (дијаметар) x 15 mm (висина)

Содржина на пакетот:

1x макро објектив
1x Клип за прикачување на телефонот
1x Цврста заштитна футрола
1x крпа за чистење

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена