Сјајна прашина за телото - биоразградливи декорации за тело, лице и коса - Сјајна прашина 10гр (виолетово сребро)

Код: 88-274
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Сјајна прашина за телото - биоразградливи декорации за тело, лице и коса - Сјајна прашина 10 g (виолетово сребро) - идеален за забави, фестивали, прослави или други прилики.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Сјајна прашина за тело - биоразградливи украси за тело, лице и коса - Сјајна прашина 10гр (Виолетова сребрена)- идеална за забави, фестивали, прослави или други пригоди. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот. Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои.

Пенливи украси - сјај за тело и лице, коса, брада

Пенливи украси - сјај за телото и лицето, косата, брадата

Блеснете во секоја прилика

Мултиобоената сјајна прашина за различни прилики има највисок достапен квалитет и е биоразградлива . Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и се совршени за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба. Блескавите се лесни за нанесување и погодни за сите типови кожа.

блескав сјај на природата Белуга прашина со сјај за кожа на телото коса брадата

Безбеден и лесен за употреба

Прашината за сјајот Белуга е направена од висококвалитетни материјали, не е токсична и е еколошка за кожата и околината . Највисоката класа на светки ќе обезбеди лесна употреба на кожата и долготрајни резултати. Шарената мешавина од сјајна прашина сјае на кожата без да остави јаглероден отпечаток.

блескавата пудра сјајна мешавина за телото на Белуга

Забави, фестивали, прослави

Сјајната прашина се состои од груби и фини светки кои светкаат и блескаат. На сонце и светлина, тие можат да создадат шармантен сјаен ефект , благодарение на што можете да се истакнете во толпата на тематски забави, прослави, забави, балови за маскенбал и разни фестивали.

Украси тело сјајна прашина сјајот

Користете и во домот

Освен што се користи во козметиката, блескавата прашина ќе ги воодушеви домашните занаетчии за да можат да спроведат интересни идеи и да го направат својот мебел или додатоци за домаќинството посебни со сјајот. Може да се користи и во уметноста за украсување чаши, додатоци или за боја и дополнување на текстурата на производите.

Сјајниот прав со блескава прашина

Спецификација:

 • Боја: виолетова сребрена
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x виолетова сребрена сјајна прашина 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена