Розов сјај - биоразградлив сјај за тело, лице или коса - Сјајна прашина 10 g (сино розова виолетова)

Код: 88-271
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Розов сјај - биоразградлив сјај за тело, лице или коса - Сјајна прашина 10гр (сино розова виолетова) - идеален за забави, фестивали, прослави или други прилики.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Розов сјај - биоразградлив сјај за тело, лице или коса - Сјајна прашина 10гр (Сино розова виолетова) - идеален за забави, фестивали, прослави или други пригоди. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот. Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои.

Сјајот сјај за тело и лице, коса, брада - Шарена блескава прашина

биоразградлив сјај за тело и лице, коса, брада - Шарена блескава прашина

Блеснете во секоја прилика

Сјајната прашина за музички фестивали е со највисок квалитет на располагање и е биоразградлива. Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и коса и се идеални за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба.

Сјајна прашина по телото, сјај на лицето

Премиум Квалитет

Подобрете го и осветлете го вашето лице и тело со неверојатна сјајна прашина во различни големини. Прашината за сјајот на нашето тело и коса е висококвалитетен, вегански и биоразградлив сјај на база на вода, кој останува ставен и не се брише. Лесни се за нанесување и погодни за сите типови кожа .

розова и сина сјајна прашина на кожата на влакната од телото

Разновидна употреба

Сјајната прашина се користи во козметиката за да ги осветли лицето, очите и ноктите или едноставно да ги направи да светат. Покрај тоа, најчесто се користи во уметноста и занаетчиството за боја, дополнување и текстура на производите. Малите, светло обоени честички често се лепат на облеката, кожата и мебелот.

обоена блескава прашина на кожата свети

Спецификација:

 • Боја: сина розова виолетова
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x сина виолетова сјајна прашина 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена