Гик со маица - свири гитара

Код: 01-044
2 790 ден Цена без ДДВ: 2 325 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Гик со маичка - Свирење гитара - купете ја вашата маичка со активирање звук преку Интернет. Ел кошула на големо по најдобра цена. Еквалајзер маица најголемиот светски избор - MTV DJ, Alien, Equalizer.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Гик со маичка - Свирење гитара - купете ја вашата маичка со активирање звук преку Интернет. Ел кошула на големо по најдобра цена. Еквалајзер маица најголемиот светски избор - MTV DJ, Alien, Equalizer.

Овде во ThinkGeek само посакувавме гитара што може да се свири, вградена во маица, кога дојде Pixie of ROCK... таа заплака со соло гитара што се топи и *POOF* таму беше во нашите раце... The Electronic Кошула за рок гитара.

Го вклучивме мини засилувачот, ја зголемивме јачината на 11 и почнавме да се луламе. Како што објасни Pixie, кошулата за електронска гитара е неверојатно лесна за свирење бидејќи секое копче на вратот е главен акорд. Таа продолжи да спомнува како можете да свирите десетици класични рок песни со многу малку вештина. Сепак, таа не предупреди никогаш да не ја користиме гитарската кошула за зло, за да не бидеме подготвени да го повикаме Демонот на рокот и да се бориме до смрт за музичка надмоќ.

водич за акорд

Сега можете да купите една од овие добри кошули за електронска рок гитара и да добиете малку ROCK магија што може да се носи за себе. Кошулата за електронска гитара не е играчка која свири претходно конзервирани музички рифови, таа е вистински музички инструмент кој ви овозможува да ги свирите вашите омилени песни и да звучите одлично правејќи го тоа.

Сите главни акорди се снимаат од вистинска електрична гитара, а вклучениот магнетен пик ви овозможува да удрите исто како вистинската гитара. Вклучениот мини засилувач се прицврстува на вашиот појас и станува многу гласен со одлично коло за засилување на звукот. Копчето за тон на засилувачот ви овозможува да го прилагодите звукот исто како вистинска гитара.

Карактеристики на производот

 • Поврзете ги вашите омилени рок мелодии на оваа вистинска електрична гитара што може да се свири базирана на маици
 • Одличен вистински рок звук
 • Свирете ги сите главни акорди
 • Стрит со мафтање со вклучениот магнетен избор над жиците
 • Звучникот за мини засилувач на гитара се прицврстува на вашиот појас
 • Јачината оди на 11
 • Прилагодливо копче за тон
 • Електронските компоненти лесно се отстрануваат од кошулата за перење
 • Вклучува два магнетни пика
 • Изборите се лепат на решетката на звучниците за лесно складирање
 • Потребни се 4 x AAA батерии. Не се вклучени

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (10)

96%
10×