LED маица - програмабилна осветлувачка облека Gluwy преку паметен телефон (iOS/Android) - бела LED

Код: 01-112
5 146 ден Цена без ДДВ: 4 289 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

LED маица ✅ - програмабилна осветлувачка облека Gluwy преку паметен телефон (iOS/Android) - Белата LED ви овозможува да прикажувате различен текст или анимации.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED маица - програмабилна осветлена облека Gluwy преку паметен телефон (iOS/Android) - Белата LED ви овозможува да прикажувате различни динамични текстови, анимации или еквилајзер на вашата маичка кои реагираат на околната музика . Дали ви треба оригинална алатка за рекламирање за настан или забава на вашата компанија? Со оваа револуционерна LED маица ќе го привлечете вниманието на многу клиенти или минувачи . Со Bluetooth конекција, едноставно ја спарувате LED маичката со вашиот паметен телефон и потоа ја користите бесплатната апликацијаFashhow “ ( iOS, Android ).

Скролачки led знак каде и да одите (диско, клуб) - смешна светлечка маичка за привлекување внимание на другите луѓе.

лед маица со програмабилен текст

Користејќи ја оваа апликација, можете да ги контролирате поединечните функции на маичките . Можете да поставите кој било текст, слика, ефекти или да активирате музички еквилајзер што ќе биде активен врз основа на снимањето звуци околу вашиот паметен телефон. Маичките се испорачуваат со литиумска батерија што може да се полни која трае до 10 часа кога е целосно наполнета . Батеријата се полни со конвенционален микро USB конектор , така што нема да биде проблем да се полни во секое време и каде било.

LED маица со програмабилен текст GLUWY S - ПРОМО ВИДЕО

GLUWY е нов лајфстајл моден бренд за сите млади луѓе кои имаат свој специфичен LED стил за забава.

Gluwy Led Fashion

Револуционерната програмабилна LED маичка носи уникатен начин како да се биде различен и во исто време да се привлече внимание, но главно да не се биде обичен. Маичката е дизајнирана да ги пробие границите на вашата дигитална креативност , за да можете да одите на улица секој ден во уникатна маичка. Погодни и за промотивни активности - ако вашата деловна компанија сака да ја зголеми свесноста за брендот , нашите текстуални LED маици се одличен додаток на вашата маркетинг стратегија. Тие се ефективни маркетинг алатки за промоции и навистина се истакнуваат каде и да ги користите!

led програмабилна маица преку мобилен

Предности на програмабилните LED маици

Bluetooth апликација
Погледнете кој текст, слика што сакате!
Секаде, во секое време!

Високо прозрачна LED
Користена LED лента со висока осветленост и осветленост
LED лента во боја за да изберете бела, црвена и сина боја

Удобен материјал
100% памук - супер мек и удобен
Боја на маица - црна

Батерија на полнење
Батеријата обезбедува работа на LED маичка до 10 часа
Одлично користење на маици за рекламирање, забава!

Прилагодена шема на маица
Нацртајте што било со прстот и оставете го да се прикаже директно на вашата кошула

Текст што се движи
Можете да напишете кој било текст, да го уредувате неговиот формат и да го прикажете директно на вашата маица.

Музички еквилајзер
Оставете го активниот еквилајзер да се прикаже на маицата, одговарајќи на околната музика

Анимации
Можност за избор од програмирани анимации и прикажување директно на маичката

лед леплива маица програмабилна

Карактеристики:

Плус Програмабилност - текст, анимации, цртежи, активен еквилајзер
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Се полни со микро USB
Плус Удобно носење
Плус Водоотпорен

Карактеристики на лед маичка

Спецификации:

Моќност: DC 5V
Вградена Li-on батерија 500 mAh: до 10 часа
LED боја: Бела
Боја на маица: Црна
Материјал на маица: 100% памук
Големина на LED панел: 220x40mm

Најчесто поставувани прашања

КАКО РАБОТИ?

Тука се користи електролуминисцентна технологија. LED панелот е направен од тенок и високо флексибилен материјал. Тоа значи дека ако ја носите оваа кошула, го имате потполно истото чувство како кога носите класична полиестерска маичка. Мини контролната единица е достапна на дното на маичката, каде што можете лесно да го вклучувате и исклучувате текстуалниот LED панел. Кога е вклучен, блутутот автоматски ќе се активира и LED панелот ќе светне.

КАКО СЕ НАПОЧУВА ЛЕД ПАНЕЛОТ, И КОЛКУ ДОЛГО ЌЕ СВЕЌИ СВЕТЛИНАТА?

LED панелот се напојува со вградена батерија и на едно полнење може да свети до 10 часа. Полнењето е преку USB-портата кога е поврзан преку конвенционален адаптер од 5V или USB-кабел на вашиот компјутер.

КАКО МОЖАМ ДА ЈА ЧИСТАМ ЛЕД МАИЦАТА?

Маичката со LED текст може да се пере и во машината за перење, но потребно е да ги исклучите поединечните електронски компоненти кои едноставно ги отстранувате од маичката и повторно ги ставате по миењето.

ДАЛИ ТЕКСТ ЛЕД ПАНЕЛОТ НА МАИЦАТА СЕ ВИДЛИВА НА ДНЕВНАТА СВЕТЛИНА?

Да! Текстуалниот ЛЕД панел на маичката е направен од електролуминисцентен материјал со помош на високо-светли LED диоди. Тоа значи дека програмираниот текст е сè уште видлив на дневна светлина, а навечер впечатокот е уште поефикасен.

Содржина на пакетот:

1x програмабилна LED маичка (Бела LED) - Врховна леплива
1x USB кабел
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена