LED RGB во боја програмабилна LED маица Gluwy преку паметен телефон (iOS/Android) - повеќебојна

Код: 01-118
5 890 ден 5 270 ден Цена без ДДВ: 4 391 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED RGB програмабилна LED маица Gluwy преку паметен телефон (iOS/Android) - разнобојна со дисплеј + батерија што се полни Li-on.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED RGB боја програмабилна LED маица Gluwy преку паметен телефон (мобилен телефон iOS/Android) - Разнобојна со дисплеј + батерија Li-on која се полни 450 mAh. Ова е маица со LED екран од брендот GLUWY контролирана преку мобилна апликација која поддржува текст, графити, анимации, музички ритам или ваше креирање цртежи и прилагодување на осветленоста. LED маичката може да се полни бидејќи содржи вградена батерија со Li-on од 450 mAh , која трае до 6 часа работа. Маичката има дисплеј кој е целосно флексибилен , па дури и да се свитка, нема да се скрши.

LED дисплејот се полни преку вклучениот USB кабел. Само наполнете го екранот и потоа скенирајте го QR-кодот од упатството во вашиот мобилен телефон и преземете ја апликацијата (iOS/Android).

LED програмабилна маица преку мобилен телефон (блутут) - сопствени анимации, слики или текст

лед кошула програмабилен паметен телефон мобилен телефон

Прегледајте го текстот, сликата што ја сакате насекаде, во секое време преку апликацијата bluetooth. Екранот содржи LED диоди во боја со висока осветленост со висока осветленост и сјајност. Можете да напишете кој било текст, да го прилагодите неговиот формат и да го прикажете директно на маицата како текст што се движи . Активниот музички еквилајзер нека биде прикажан на маица што реагира на околната музика. Можност за избор од програмирани анимации и нивно прикажување директно на маицата. Одлична употреба на маички за рекламирање, забава!

Бидете во центарот на вниманието на секоја дискотека или забава - маичката е погодна и за деловни забави или спонзорски настани

LED програмабилна маичка со LED дисплеј во боја

На секоја забава или прослава, не заборавајте да се истакнете со свој уникатен стил. Контролата на апликацијата е апсолутно интуитивна и секој може да го направи тоа. Во апликацијата имате избор од неколку картички - текст, шема, графити анимација. Секоја од картичките нуди поставки за различни прикажани слики или текстови. Можете да ги прикажете и креирате сите слики и текстови во COLOR RGB дисплеј. Во табулаторот TEXT можете лесно да креирате сопствен оригинален текст , додека можете да изберете единствена боја за секоја буква. Во картичката PATTERN можете да изберете различни стандардни анимации или статични слики . ГРАФИТИ нуди можност да креирате своја слика и АНИМАЦИЈА ќе ви помогне да креирате свои анимации . Маичката може да репродуцира и анимација за еквилајзер што реагира на музика на вашиот мобилен телефон или во ваша близина преку микрофонот на вашиот паметен телефон. Нема ограничувања за креативноста и благодарение на креативната иновативна маичка можете да ја покажете вашата оригиналност на забавата или ќе служи како промотивна маица на деловни или спонзорирани настани.

Можете слободно да поставувате анимации или слики во апликацијата, може да се справи и со прикажување на текст

апликација за лед маицалед маица со апликација за анимацииапликација за маица со LED дисплејанимирана маичка во боја

За покреативните, апликацијата ви нуди можност да креирате сопствени слики или анимации

креативна апликација за маициАпликација за маица со лед анимација паметен телефон

GLUWY е нов лајфстајл моден бренд за сите млади луѓе кои имаат свој посебен стил на ЛЕД забави.

леплива водена мода

Спецификации:

Напојување: DC 5V
Вградена батерија од 450 mAh Li-on: работа до 6 часа
Боја на маица: црна
Материјал за маица: 100% полиестер
Големина на LED панел: 170x70mm

Најчесто поставувани прашања

КАКО РАБОТИ?

Тука се користи електролуминисцентна технологија. LED панелот е направен од тенок и високо флексибилен материјал. Тоа значи дека ако ја носите оваа маичка, го имате потполно истото чувство како кога носите класична маичка од висококвалитетен полиестер или памук. Мини контролната единица е достапна на дното на маичката, со која лесно можете да го исклучите и вклучите текстуалниот LED панел. Кога е вклучен, bluetooth автоматски се активира и LED панелот светнува.

КАКО СЕ НАПОЧУВА ЛЕД ПАНЕЛОТ И КОЛКУ ДОЛГО СВЕЛИ?

LED панелот се напојува со вградена батерија и трае со едно полнење околу 6 часа. Полнењето се врши преку USB-портата по поврзувањето преку стандарден адаптер од 5V или USB-кабел со компјутерот.

КАКО МОЖАМ ДА ЈА ЧИСТАМ ЛЕД МАИЦАТА?

Маичката со LED текст може да се пере и во машината за перење, но пред тоа потребно е да ги исклучите поединечните електронски компоненти, кои едноставно ги отстранувате од маичката и повторно ги ставате по миењето и сушењето.

ДАЛИ ЛЕД ТЕКСТ ТАБЛАТА НА МАИЦАТА ДОБРО ВИДЛИВА ДУРИ И НА ДНЕВНА СВЕТЛИНА?

Да! Текстуалниот LED панел на маичката е електролуминисцентен материјал кој користи LED диоди со висока осветленост. Тоа значи дека програмираниот текст е сè уште видлив на светлината, навечер впечатокот е уште поефикасен.

Содржина на пакетот:

1x LED маица
1x USB кабел
1x Упатство за употреба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%