Декантер за вино со поширок врат - SET MAGIC

Код: 94-001
3 038 ден 2 480 ден Цена без ДДВ: 2 066 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Комплет декантер за вино Magic со поширок врат - Пречник на вратот 42 mm со филтер. Развиен е за итна аерација на виното.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Комплет декантер за вино Magic со поширок врат - Пречник на вратот 42 mm со филтер. Развиен е за итна аерација на виното. Едноставно истурете го виното од шишето преку MAGIC DECANTER во чашата.

Неопходност за љубителите на црвено вино. Овој течен декантер веднаш му дава арома и вкус на вашето вино. Само ставете го преку чаша и прелијте го виното низ неа и уживајте во вистинскиот вкус уште од првиот момент. Ќе ја видите разликата во аромата и вкусот со употребата на овој декантер. Одличниот вкус на виното не зависи само од неговата класа и квалитет на видот. Потребен детал за зголемување на вкусот и аромата на виното е сервирањето и сипувањето во чашата. Некои вина ќе се истакнат по декантација . За винарите е долга и многу тешка декантацијата на виното, која мора правилно да се направи за да се задржи вкусот и аромата на виното. Со користење на овој метод можете да модифицирате особено постари вина или вина со силен вкус.

дефект на аераторот

Не постои полесна процедура која може да го нагласи вкусот и аромата на вашето вино за совршено искуство. Стандардот за декантер не треба да се крие некаде во плакарот. Неговиот едноставен и стилски дизајн ќе го осветли секој простор. Облините на трибината си играат со светлината и ќе ги импресионираат сите во секоја прилика.

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (3)

89%