Декантер за вино - СЕТ АНГЕЛ

Код: 94-003
3 410 ден Цена без ДДВ: 2 841 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Декантер за вино - ANGEL SET, кој ќе го направи вашето вино меко и доволно оксигенирано. Не губете време со долго подготвување на вино.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Декантер за вино - ANGEL SET, кој ќе го направи вашето вино меко и доволно оксигенирано. Не губете време со долго подготвување на вино. Едноставно истурете го виното во чашата преку штандот ANGEL и почнете да уживате во совршениот вкус.

Љубителите на вино знаат дека за да се постигне максимален вкусен вкус, виното мора прво да се оксидира. За да се постигне овој ефект не е доволно да се остави отворено шише вино на масата. Благодарение на оваа оксидација, виното ќе има неверојатен вкус по првата голтка. Само истурете го виното низ аераторот. Виното се оксидира и го достигнува својот полн вкус.

Како да го преточите виното без професионални додатоци и искуство за сомелиер? Обидете се да го користите нашиот штанд ANGEL, употребата е многу едноставна, а декантацијата на виното е сведена на минимум. Декантацијата на виното во гарафата може да потрае неколку часа за да се постигне вистинскиот ефект.

сет ангел декантер

Одличен држач ANGEL може да го нагласи вкусот и аромата на виното директно од шишето со истурање на виното низ штандот во чашата. Инката за декантирање е опремена со сито што го зафаќа и најмалиот талог во виното, а воздушните канали совршено ќе го проветруваат виното за миг. Постои поедноставна процедура која може да го нагласи вкусот и аромата на вашето вино, за да имате совршено искуство. Не постои полесна процедура која може да го нагласи вкусот и аромата на вашето вино за совршено искуство. Стандардот за декантер не треба да се крие некаде во плакарот. Неговиот едноставен и стилски дизајн ќе го осветли секој простор. Облините на трибината си играат со светлината и ќе ги импресионираат сите во секоја прилика.

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена