Машина за правење слатки за памук - Nostalgia RETRO машина за конец за бонбони

Код: 11-544
3 658 ден 2 790 ден Цена без ДДВ: 2 325 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto

Машина за правење слатки за памук - Nostalgia RETRO машина за конец за бонбони дома. Со апаратот за производство на шеќерни слатки, можете да уживате во бонбони од памук како во забавен парк.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Машина за правење слатки за памук - Nostalgia RETRO машина за конец за бонбони дома. Со производителот на шеќерни памучни слатки, можете да уживате во памучни бонбони како во забавен парк или друга прослава. Со компактна машина која има носталгичен ретро дизајн и е многу лесна за употреба , можете да направите бонбони од памук во удобноста на вашиот дом. Овој незаменлив производител на памучни бонбони ќе биде најдоброто што ќе го привлече вниманието на детските родендени и летните забави.

Памук бонбони за дома во ретро дизајн - машина за слатки за памук

Памучната бонбона не чини многу за да се направи, но е повредна за вашите деца отколку што мислите. Децата уживаат кога ја посетуваат зоолошката градина, забавните паркови или фестивалот. Ако сакате да ги направите семејните прослави или детските родендени попријатни со памучни бонбони, набавете го овој производител на слатки за памук за вашиот дом.

Шеќер бонбони машина памук ретро стил

Ретро дизајн на производителот на памучни бонбони

Покрај можноста за подготовка на бонбони од памук, производителот на прв поглед ќе ве импресионира со својот изглед, како да е вратен од 50-тите години. Можете да го користите за да направите бонбони од памук и од гранулиран шеќер и од разни бонбони. Ова ќе ви обезбеди шарени, весели памучни бонбони. Покрај тоа, производството е забавно и со него ќе ги израдувате децата.

машина за памук бонбони

Едноставно производство на памучна вата

Производителот за памучни слатки е многу лесен за ракување. Само додадете шеќер, вклучете ја машината и откако ќе се формираат шеќерните влакна, завиткајте ги околу дрвените стапчиња. Ако сакате памучната бонбона да биде обоена, само додадете неколку капки прехранбена боја.

Ретро дизајн машина за памучни бонбони

Лесно чистење и складирање

Машината е многу компактна и може да се расклопува , така што лесно се чисти и зафаќа минимум простор. Во пакувањето е вклучена чаша за мерење шеќер. Доколку сакате да направите бонбони за неколку минути и да ги задоволите вашите деца, апаратот за памук сигурно пријатно ќе ве изненади.

Спецификација:

  • Лесно се чисти
  • Доаѓа со адаптер за ЕУ
  • Материјал: ABS
  • Димензии: Ø 31 x 25 cm
  • Тежина: 1,17 кг

Содржина на пакетот:
1x производител на памучни бонбони

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена