Логичка игра (загатка) - Лавиринт Коцка Лавиринт

Код: 11-392
2 170 ден Цена без ДДВ: 1 809 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto

Логичка игра (загатка) - Лавиринтот Maze Cube е игра со загатки погодна за секого, дури и како мозок за оние кои бараат.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Логичка игра (загатка) - Maze Cube labyrinth​ е игра со загатки погодна за секого, ќе ги задоволи дури и оние кои бараат мозок за оние кои бараат. Можете да купите логичка сложувалка за продажба по добра цена онлајн во нашата е-продавница. Сертифицирана е-продавница - безбедно купување. Логичките загатки се многу популарни со децении. Играта со загатки Maze Cube ќе ви даде задача да поминете со железната топка низ лавиринтот во оваа коцка додека не стигнете до целта.

Maze Cube - Загатка одличен и смешен подарок за сите возрасти.

загатки и мозок за деца

Патеката каде што треба да оди топката е означена со бројки, само следете го редоследот на броевите и тие ќе ве одведат до крајот на патеката. И може да кажете дека изгледа толку лесно? Не ја потценувајте сложеноста и софистицираноста на прецизната обработка на оваа логичка игра. Сè додека не стигнете до крајот на патеката, вашето трпение и концентрација ќе бидат испробани многу пати, бидејќи патеката не води право, туку е извртена, има безброј катови и нивоа и треба да ја ротирате, свртите или навалите коцката. И не зборуваме за тоа колку пати топката ќе се тргне од патот и треба да почнете одново :) Благодарение на тоа, тоа е една од одличните детски загатки - ги развива нивните когнитивни функции, моторни вештини и концентрација.

Загатка Maze Cube за поддршка на развојот на размислување и моторни вештини

загатки за возрасни лавиринт коцка

Технички спецификации:

Материјал: ABS
Големина: 14 x 14 x 14 cm
Тежина: 250 грама

Содржина на пакетот:

1x загатка со коцка лавиринт

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена