Електронска визит-картичка NFC - допрете ги телефонските картички за клучеви како приврзок/картичка - SOCIAL TAP

Код: 11-703
1 550 ден Цена без ДДВ: 1 291 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Електронска визит-картичка NFC - допрете ги телефонските картички за клучеви како приврзок/картичка - SOCIAL TAP​ нуди модерна алтернатива на класичните хартиени визит-картички.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Електронска визит-картичка NFC - допрете ги телефонските картички за клучеви како приврзок/картичка - SOCIAL TAP​ нуди модерна алтернатива на класичните хартиени визит-картички. Визит-картичка преку своите производи со технологија NFC (Near Field Communication). Овие иновативни картички и FOB овозможуваат безжично споделување податоци со паметни телефони и таблети. Само прикачете ја картичката или тастатурата за клучеви на уредот и разменете ги информациите за контакт и URL-то на веб-локациите без напор.

Овој беспрекорен процес на вмрежување го прави поврзувањето со другите полесно од кога било. Тоа е идеално решение и за професионалци и за бизниси кои бараат ефикасен начин за зајакнување на нивните професионални врски.

1x White Social Tap картичка : елегантна, минималистичка картичка изработена од цврсти материјали. Со едноставно допирање (со користење на NFC технологија) или скенирање, можете лесно да споделувате информации за контакт или профили на социјалните мрежи. Идеален за мрежни настани.

1x Social Tap FOB ознака : компактен пренослив табла за клучеви за социјални контакти во движење. Прикачете го на клучевите, чантата или ременот за брз пристап. Скенирајте го кодот или допрете (со помош на технологијата NFC) и споделете ги вашите социјални податоци без напор.

1x налепница Social Tap: Самолеплив додаток за поврзување без напор. Залепете го на телефонот и поврзете се со едноставен допир.

допрете визит-картичка електронски социјални допрете nfc бизнис картички

Континуирана функционалност без батерија

Електронските визит-картички Social Tap се дизајнирани да не бараат батерии или надворешни извори на енергија . Благодарение на употребата на пасивна NFC технологија, овие картички и синџири за клучеви можат да пренесуваат податоци без ограничување. Оваа функција гарантира дека можете постојано да ги користите картичките без да се грижите дека ќе се потрошите или ќе треба да ја замените батеријата. Тоа е еколошка алтернатива која го намалува отпадот додека нуди непрекината функционалност, што е многу вредно во денешното професионално опкружување кое брзо се менува.

социјални допрете електронски бизнис картички
Лесно се ажурира и споделува

Една од најзначајните предности е можноста за лесно ажурирање на информациите за контакт. Можете да ги менувате вашите податоци толку често колку што ви треба, осигурувајќи се дека вашите професионални информации се секогаш ажурирани. Покрај тоа, картичките и приврзоците за клучеви може да се делат со колегите и деловните партнери, што ќе ви овозможи ефикасно да ја проширите вашата мрежа на контакти. Оваа флексибилност ги прави производите на Social Tap алатка која се прилагодува на различни професионални потреби и ситуации.

Спецификација:

  • Технологија: NFC (комуникација во близина на терен)
  • Тип: картички, ФОБ приврзоци за клучеви
  • Карактеристики: Безжично споделување на информации за контакт и URL-адреси
  • Компатибилност: паметни телефони, таблети
  • Енергетска ефикасност: Не бара батерии или надворешни извори на енергија
  • Ажурирања: Можност за неограничено ажурирање на информациите за контакт


Содржина на пакетот:
1x White Social Tap картичка
1x Социјална допрете FOB ознака
Налепница 1x Social Tap
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена