Луксузен сет за подароци STEAMPUNK Комплет пенкало со пердуви + 5 врвки + тетратка + печат

Код: 100-004
11 098 ден 9 238 ден Цена без ДДВ: 7 699 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Луксузниот сет за подароци STEAMPUNK Комплет пенкало со пердуви + 5 врвки + тетратка + печат обезбедува совршен начин да ги доловите вашите мисли и искуства со носталгичен шарм.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Луксузниот сет за подароци STEAMPUNK Комплет пенкало со пердуви + 5 врвки + тетратка + печат обезбедува совршен начин да ги доловите вашите мисли и искуства со носталгичен шарм. Тетратката е изработена од квалитетен материјал и неговата цел е да ги чува вашите најважни белешки и идеи. Придружник на тетратката е калиграфското пенкало, кое на вашите букви и зборови им дава единствена естетика и елеганција.

Тетратка Steampunk + натопување на пенкало со пердуви - ексклузивен луксузен сет пенкала за подарок

Тетратка Steampunk + натопување на пенкало со пердуви - ексклузивен луксузен сет пенкала за подарок

Оживејте го вашиот фонт со современа форма на уметничко пишување

Калиграфското пенкало Steampunk во овој антички сет е алатка за подигање на вашето пишување на ново ниво. Неговиот стилски дизајн и висококвалитетната изработка овозможуваат непречено и прецизно пишување. Пенкалото е опремено со посебен врв кој ви овозможува да креирате прекрасни декоративни и уметнички елементи. Со калиграфско пенкало, можете да експериментирате со различни букви и стилови на пишување за да создадете уникатни и интересни парчиња писмена комуникација.

Комплет за бележници steampunk - бележник од луксузна еко кожа

Разновидност на пишување со заменски врвови

Во античкиот сет ќе најдете не само тетратка и пенкало, тој содржи и резервни врвки. Врвчињата ви даваат можност да експериментирате со различни дебелини и ширини на фонтот. Секоја врвка има свои уникатни карактеристики и резултати, што ви овозможува да креирате разновидни и оригинални калиграфски композиции . Заменските рабови се совршени за љубителите на калиграфија кои сакаат да си играат со различни стилови и техники на пишување.

ретро античка тетратка за белешки

Убавината на калиграфијата - Оживување на уметноста на пишување во еден сет

Калиграфијата е уметност која го користи пишувањето како уметнички медиум. Започнете со овој возбудлив уметнички процес со овој антички сет на тетратки, пенкало за калиграфија и заменливи врвки . Калиграфијата ви овозможува да креирате убаво украсени текстови, елегантни покани, па дури и уникатни подароци. Овој комплет е прекрасно завиткан во подарок и е погоден за секој кој ја цени уметноста и убавината на калиграфијата. Во комплетот ќе најдете и прекрасен печат и восок со кои можете да ги запечатите буквите во ретро стил . Заедно, овој сет е одличен подарок за уметници, писатели, студенти и секој што сака да си игра со букви. Тоа е одличен начин да ги задоволите вашите сакани во посебни прилики како што се родендени, годишнини или празници итн.

steampunk фонтана пердув пенкало натопи

Спецификација:

  • Материјал: метал, пердув,
  • Кутија за подароци
  • Пенкало со мастило со врвки
  • Луксузна steampunk тетратка


Содржина на пакетот:

1x тетратка Steampunk
1x Steampunk пенкало
5x грла за пенкало
1x Држач за пенкало
1x месинг печат
1x Восок за заптивање
1 x 10 ml шише мастило

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

98%