NEON Светлечка мапа на ѕидот (фосфоресцентна) - 3D магнетно сликарство Capuccino L - (150x90cm)

Код: 66-083
24 738 ден Цена без ДДВ: 20 615 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

НЕОН блескава мапа на ѕидот (фосфоресцентна) - 3D магнетно повеќеслојно сликање Capuccino L - (150x90cm).

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

НЕОН блескава мапа на ѕид (фосфоресцентна) - 3D магнетна слика Capuccino L - (150x90cm). Оваа ѕидна 3Д дрвена светска мапа како слика од 150 cm x 90 cm (59"x35") има ласерски врежани државни граници, имиња на држави и има навистина ЕКСТРЕМНА ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Сите имиња на држави и градови се на англиски јазик. Целата 3Д мапа на патување на ѕидот се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар. Тоа е како едноставна загатка. Картата е направена од повеќе слоеви дрво кои се рачно изработени. Поединечните делови се рачно обоени со специјална дамка од дрво - 5 бои, а имаат дебелина од 6 mm до 12 mm.

Картата е направена од повеќе слоеви дрво и е магнетна

дрвена светска мапа магнетна

Ја чува светлината енергија во текот на денот, свети во темница до 2 часа. Сето тоа благодарение на магичните бои кои се целосно нетоксични . Картата треба да биде поставена на место со доволно сончева светлина за да се наполни во текот на денот. Картата содржи метализирани делови , така што магнетите можат да се постават директно на неа. Поставете ги игличките и светлосните магнети удобно на врвот. Мапата може да собере светлосни магнети.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

неонски ѕид мапа дрвени 3d осветлување

3Д дрвена светска мапа која лесно може да се нанесе на ѕидот.

Во пакувањето на дрвената карта ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени авиони , кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Ласерски врежани национални граници и имиња на држави

дрвена 3Д мапа на светот

Тип на карта:

Светска карта со имиња на земји, магнетна, блескава во мракот, дизајн во боја: капучино

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

Дебелина - 6 mm до 18 mm
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

блескава светска мапа во мракот

Содржина на пакетот:

1x 3D дрвена светска мапа со големина 150 cm x 90 cm (59“x35“) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена