Објективи за мобилен фотоапарат универзален SET 3 во 1 - Fisheye + макро + широк (широк агол)

Код: 71-074
2 418 ден 1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
продадено Извинете, но овој производ е распродаден. Овој производ повеќе не е достапен.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto

Објективи за мобилни фотоапарати универзални SET 3 во 1 - Fisheye + Macro + Wide (широк агол)​. Одличен основен комплет леќи за вашиот паметен телефон.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Објективи за мобилни фотоапарати универзални SET 3 во 1 - Fisheye + Macro + Wide (широк агол)​. Одличен основен комплет леќи за вашиот паметен телефон . Овој комплет за паметни телефони доаѓа со 3 леќи и футрола за патување. Вклучува fisheye, макро и широкоаголен објектив. Индивидуалните леќи се компактни и лесни, а комплетот за објективи за мобилни телефони вклучува различни леќи за камерата за да ви дадат различни фотографски визии. Благодарение на неговиот snap систем и уникатниот дизајн, тој е предодреден да се користи на кој било телефон.

Преку овој сет на леќи ќе го откриете микро или макро светот и ќе ги снимите најдобрите детали. Одличен основен сет на леќи за вашиот телефон. Објективите се прикачени на објективот на камерата однадвор со помош на клип. Прицврстувањето на леќите на телефонот со клипот е лесно , а кога ќе завршите со фотографирањето, можете да ги покриете леќите и да ги чувате во вклучената торбичка. Станете професионалец и внесете сосема нова димензија во фотографиите и видеата снимени со вашиот телефон.

Објективи за мобилни телефони - универзални прицврстени преку клип

Објективи за мобилни макро, широки - универзални прицврстени преку клип

Објективот за рибино око е широкоаголен објектив што создава силно визуелно изобличување дизајнирано да произведе широкоаголна панорамска или хемисферична слика.

Макро леќата е специјализирана леќа на камерата која е оптички оптимизирана за справување со екстремно кратки растојанија на фокусирање и може да снима остри, многу детални слики на микроскопски објекти.

Широкоаголниот објектив ви овозможува да вклучите поголем дел од сцената на фотографијата.

Карактеристики на производот:

Материјал: ABS, метал
Големина на спојката со леќа: 5,5 x 2 x 2,5 cm
Тежина на секоја леќа приближно: 5 грама

Содржина на пакетот:

1x леќа „рибно око“.
1x макро објектив
1x широкоаголен објектив
1x клип за прицврстување на објективот
1x пренослива торба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена