Паметни LED светла со ленти RGB програмабилни 10 m - Twinkly Dots - 60 парчиња + BT + WiFi

Код: 78-079
8 618 ден 6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Паметни LED светла со ленти RGB програмабилни 10 m - Twinkly Dots - со 200 парчиња LED светла, Bluetooth + WiFi со контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Паметни LED светла со ленти RGB програмабилни 10 m - Twinkly Dots - со 200 парчиња LED светла, Bluetooth + WiFi со контрола преку APP. Оваа револуционерна LED светлосна лента носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна и со Android и со iOS. LED лентата има проѕирна боја на кабелот. Овој пакет вклучува контролер - поврзување и управување со Wi-Fi/Bluetooth и светлосна лента од 10 метри. Прилагодливи RGB светла од II. генерација Twinkly.

Twinkly LED светлосна лента во боја RGB - LED точки 200 парчиња LED

светлосна лента со треперливи точки

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP44 заштита . Лентата е долга 10 метри и има 200 RGB LED светилки.

LED ленти светло декоративни - лента 10M - TWINKLY DOTS (200 парчиња светла)

лед светлосна лента 3м

Светлосната лента се состои од 200 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. На   RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED мотиви заедно за неколку LED уреди

USB треперливи светла

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Дали сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

програмабилни LED светла

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот светлосен украс ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Карактеристики:

Плус 200 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус Должина 10 метри


Спецификација:

Модел: TWD200STP-TEU
Број на диоди: 200
Отпорност: IP44
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Должина на осветлениот дел: 10 метри
Тип на LED: RGB
Кабел: транспарентен
Влезен напон: 240V
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосна лента 10 метри со 200 диоди
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

97%