Паметна LED новогодишна елка 3M - Twinkly Light Tree - 500 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi

Код: 78-029
19 778 ден Цена без ДДВ: 16 481 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Паметна LED новогодишна елка 3M - Twinkly Light Tree - 500 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Мобилен контролиран - Светла што ќе ви се допаднат.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Паметна LED новогодишна елка 3M - Twinkly Light Tree - 500 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Мобилен контролиран - Светла што ќе ви се допаднат. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатни украси за осветлување во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS . ЛЕД дрвото се состои од централна лента, која е висока 3 метри и 500 LED диоди во боја RGB + W, испружени од врвот до дното, дијаметарот на долниот круг е 1,5 метри, бојата на кабелот е црна.

led дрво

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја исполнат и осветлат целата соба или надворешноста. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита .

треперливо светло дрво

Дрво со светилки - паметна ЛЕД елка TWINKLY - 500 парчиња

паметни twinkly новогодишна елка предводена

RGB + W диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки - новогодишна елка контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонКонтрола на LED дрво

Брза инсталација и лесно ракување благодарение на софистицираната мобилна апликација Twinkly

дрво led контрола преку мобилна апликација

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода со нова 4-канална архитектура која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

led светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 500 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина
Плус Висина 3 метри
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Модел: TWP500SPP-BEU
Висина на дрвото: 3 метри
Број на диоди: 500
Отпорност: IP44
Дијаметар на диодата: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB + W дифузен, мат
Кабел: црн
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1,5A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED дрво со 500 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена