LED дрво со паметни светла 2,1 m за Божиќ - Twinkly - 660 парчиња RGB + BT + WiFi

Код: 78-083
42 780 ден 40 300 ден Цена без ДДВ: 33 584 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED дрво со паметни светла за новогодишна висина 2,1 m и дијаметар 1,4 m - Twinkly - 660 парчиња RGB + Bluetooth + WiFi.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED дрво со паметни светилки за новогодишна висина 2,1 m и дијаметар 1,4 m - Twinkly - 660 парчиња RGB + Bluetooth + WiFi (се контролира преку мобилен телефон). Дрво со контрола на светла преку апликација на мобилен телефон. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS . Вештачкото дрво има 660 LED диоди во боја, вкупната висина на дрвото е 2,1 метар, а долниот дијаметар е 1,4 метри.

Паметно дрво LED во боја RGB - контрола на режимите на боја преку апликација директно на паметниот телефон

елка со светилкиелка предводена со паметни светилкиелка LED паметна преку мобилен телефон

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита .

Дрво со светилки - паметна ЛЕД елка TWINKLY - 660 парчиња

Контрола за мобилна апликација за лед дрво Божиќ twinkly

LED новогодишна елка со висина од 2,1 m и дијаметар од 1,4 m - TWINKLY светилки - 660 парчиња

треперливо осветлување на дрвјата

Вештачкото дрво има вкупно 66 0 парчиња LED светилки . Кабелот е црн и зелен - да се спои со дрвото. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Дали сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки - новогодишна елка контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Карактеристики:

Плус 660 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло
Плус Лесно склопување и монтажа - Брзо поставување


Спецификација:

Модел: TG70P3D93P08
Висина на дрвото: 2,1 m
Дијаметар на дрвото: 1,4 m
Број на диоди: 660
Отпорност: IP20
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V / 1,5A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа
Преклопна конструкција и метален држач


Содржина на пакетот:

1x елка со 660 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена