Божиќна елка контролирана од апликација SMART 2,3m - LED Twinkly Tree - 400 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi

Код: 78-027
24 180 ден Цена без ДДВ: 20 150 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Божиќна елка контролирана од апликации SMART 2,3 m - LED Twinkly Tree - 400 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Дрво со светла - светлата што ќе ги сакате.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Новогодишна елка SMART 2,3m контролирана од апликацијата - LED Twinkly Tree - 400 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Дрво со светла - светлата што ќе ги сакате. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатни украси за осветлување во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS . Вештачкото дрво се состои од три дела, има 78 гранки и светла во 11 реда, вкупната висина на дрвото е 2,3 метри.

LED Twinkly Tree за Божиќ - ќе ви го одземе здивот

елка со светилкивештачко блескаво дрвопаметна контролирана новогодишна елка

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита .

Дрво со светилки - паметна ЛЕД елка TWINKLY - 400 парчиња

Божиќна елка контролирана од апликација

LED новогодишна елка - TWINKLY светилки - 400 парчиња

треперливо осветлување на дрвјата

Вештачкото дрво се состои од три дела, има 78 гранки и светла во 11 реда - вкупно 400 парчиња LED светилки . Кабелот е во црно-зелена боја - за спојување со дрвото. RGB + W значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки - новогодишна елка контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот Cristmas ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода со нова 4-канална архитектура која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

LED светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 400 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина
Плус Се состои од 3 дела


Спецификација:

Модел: TWT400SPP-BEU
Висина на дрвото: 2,3 метри
Број на диоди: 400
Трајност: IP20
Дијаметар на диода: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB + W мат + јасен, правилен
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1,5A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x елка со 400 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена