RGB LED очила за забава со различни анимации

Код: 27-029
11 098 ден Цена без ДДВ: 9 249 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

RGB LED очила за забава со различни анимации - програмабилни LED очила за прикажување со 68 пиксели во целосна боја. Ќе станете светлосно шоу за одење.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

RGB LED очила за забава со различни анимации - програмабилни LED очила за прикажување со 68 пиксели во целосна боја. Ако сакате да бидете во центарот на вниманието и сакате да се истакнувате насекаде, само верувајте дека овие очила ќе бидат вашиот најдобар избор. Можете да изберете од огромниот број на анимации што ќе се појават на вашите RGB очила.

Секојдневно, можете да ја менувате анимацијата во боја и сепак ќе се забавувате многу со неа. Тие се најдобриот начин да привлечете внимание на забави, концерти или диско. RGB LED очилата за забава немаат вградена батерија. За да го користите, мора да поврзете надворешен полнач како дополнителна дополнителна опрема.

RGB LED очилата се програмибилни очила со 68 пиксели во целосна боја на предната страна. LED диодите може да прикажуваат различни бои со мешање на нивоата на црвена, зелена и сина боја. Како и LED екран на компјутерот или телефонот. Интегрираниот микроконтролер Arduino ја контролира бојата на секој пиксел за да прикаже широк спектар на шарени анимации. Иако LED диодите се светли однадвор, навистина светли... тие се речиси невидливи однатре. Можете лесно да видите низ процепите на чашите.

Предупредување: кога ќе ги носите овие очила, ќе бидете во центарот на вниманието! Невозможно е да се занемарат очилата и веднаш добивате контакт со луѓе. Ќе станете лејт шоу и луѓето кои ќе ве спречите да разговараат со вас..

Што ќе добиете? Ќе добиете LED панел со 68 целосни пиксели во боја, контролна табла, резервна „хакерска“ табла за додавање на сопствено коло и комплет за инсталација потребен за монтирање на рамка + мал хексадест клуч. Исто така, ќе добиете посебен тенок кабел за поврзување со изворот на енергија. USB-кабелот е многу тенок за оптимално носење.

RGB LED очила

RGB очилата се направени исклучиво од внимателно дизајнирани печатени плочки. Вообичаено, PCB (печатено коло) е скриено во затворениот простор, но користевме 3D моделирање и прецизни техники на производство за да создадеме структура на загатка која е многу силна. Тие се превиткуваат и се одвиткуваат исто како сегашните очила за сонце. Сите електронски компоненти се изложени. Препорачуваме да внимавате да не паднете директно на земја и во вода.

Комплетот RGB очила доаѓа со електронски компоненти, целосно склопени, но бара одредена механичка инсталација (без лемење). Треба да соберете неколку парчиња заедно (тоа е доста забавно и трае околу 15 минути), да ги поставите осумте завртки и да го поврзете кабелот. Пакетот доаѓа со шестоаголник клуч, потребен ви е и мал шрафцигер Филипс, мала клешта или пинцета и сигурносен конец или лепак.

Извор на енергија. За разлика од еднобојните LED Matrix очила, RGB очилата имаат вградена батерија. Потребна е многу повеќе енергија, па затоа решивме да вклучиме тенок USB кабел за напојување што може да се поврзе со широк опсег на преносливи USB батерии за полнење (можете да купите во нашата е-продавница како опционален додаток).

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена