Програмабилни LED очила - Напишете ја вашата порака

Код: 27-028
12 338 ден Цена без ДДВ: 10 281 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Програмабилни LED очила - Напишете ја вашата порака !! Програмирајте го вашиот сопствен текст според вашето расположение или изберете од различни претходно поставени анимации.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Програмабилни LED очила - Напишете ја вашата порака !! Програмирајте го вашиот сопствен текст според вашето расположение или изберете од различни претходно поставени анимации. Овие програмабилни LED очила за забава (сини LED) имаат сопствен софтвер. Траењето на батеријата од 400 mAh Li-on батерија е до 4-5 часа во зависност од избраната осветленост и дизајн. Чашите се полнат преку USB-кабелот (вклучени се потребните кабли).

Дали се чувствувате одлично? Напишете го вистинскиот текст и верувајте дека ќе бидете во центарот на вниманието каде и да сте! Со овие програмабилни LED очила ќе ги насочите сите погледи кон вас. Тие се најдобриот начин да го привлечете вниманието на забавите, концертите или дискотеките.

LED програмабилни очила

Можете да креирате свои пораки преку LED диоди на предната страна на очилата или да изберете од различни анимации. Секој компјутер со USB-порта може да се користи за поставување нови пораки и дизајни.

LED очилата имаат коло компатибилно со Arduino вградено во десната слепоочница на очилата и батеријата што се полни е вградена во левиот слепоочница. Со вклучениот софтвер Arduino IDE, можете лесно да ги менувате текстуалните пораки за скролување на што сакате. Работиме и на лесна за употреба програма која им помага на почетниците да развијат свои анимирани обрасци.

LED очилата се направени од PCB (печатено коло) за уникатен изглед и лесен пристап за електронските експериментатори. Ова значи дека чашите мора да се чуваат подалеку од метални предмети како што се клучеви и накит што би можеле да ја сврзат електрониката. Доколку стапат во контакт со вода или течност, треба целосно да се исушат пред следната употреба. Тие се исто така кревки како и сите други електронски уреди, така што кога ракувате со нив мора да бидете внимателни.

Сите пластични делови од LED очилата се направени со помош на печатена RepRap 3D технологија.

Технички спецификации:

  • 166 LED диоди
  • 256 нивоа на контрола на осветленоста на LED диоди
  • Литиумска батерија од 400 mAh
  • Полнење преку USB кабел
  • Вграден USB RS232 конвертор

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена