Биоразградлив сјај за кожа + коса + брада - светкави сјајни украси - Сјајна прашина 10гр (бела)

Код: 88-272
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Биоразградлив сјај за кожа + коса + брада - блескави сјајни украси - Сјајна прашина 10 g (бела) - идеална за забави, фестивали, прослави или други пригоди.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Биоразградлив сјај за кожа + коса + брада - сјајни сјајни украси - Сјајна прашина 10гр (бела) - идеален за забави, фестивали, прослави или други пригоди. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот. Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои.

Сјајна прашина за тело и лице, коса, брада - Сјајни орнаменти

Сјајна прашина за тело и лице, коса, брада - Сјајни украси

Блеснете во секоја прилика

Мултиобоената сјајна прашина за различни прилики има највисок достапен квалитет и е биоразградлива . Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и се совршени за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба. Блескавите се лесни за нанесување и погодни за сите типови кожа.

сјајна прашина тело госкин кожа коса брадата

Безбеден и лесен за употреба

Ангелскиот бел светкав прав е направен од висококвалитетни материјали , не е токсичен и е еколошки чист за кожата и околината. Највисоката класа на светки ќе обезбеди лесна употреба на кожата и долготрајни резултати. Белата блескава прашина сјае на кожата без да остави јаглероден отпечаток.

блескава прашина, бела, блескава кожа

Се тресат фестивали, карневали

Сјајната прашина се состои од груби и фини светки кои светкаат и блескаат. На сонце и светлина, тие можат да создадат шармантен сјаен ефект , благодарение на што можете да се истакнете во карневалската толпа на тематски забави, маскенбалови и разни фестивали.

Биоразградливите блескави украси светкаат на телото

Користете и во домот

Покрај тоа што ќе се користи во козметиката, прашината со сјај ќе ги воодушеви и оние кои сами си го прават тоа , за да можат да реализираат интересни идеи и да го направат својот мебел или додатоци за домаќинството посебни со сјај. Може да се користи и во уметноста за украсување чаши, додатоци или за додавање боја и текстура на производите.

сјајна прашина сјај сјајни украси

Спецификација:

 • Боја: бела
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x Бела сјајна прашина 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена