Bio Glitter украси за тело - пенлив прав (прашина) лице, коса, кожа - 10g (зелена)

Код: 88-277
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Bio Glitter украси за тело - пенлив прав (прашина) лице, коса, кожа - 10 g (зелена) биоразградливи - идеални за забави, фестивали, прослави или други прилики.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Bio Glitter украси за тело - пенлив прав (прашина) за лице, коса, кожа - 10g (зелена) биоразградливи - идеални за забави, фестивали, прослави или други пригоди. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот. Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои.

Декорации за забави сјајни за тело и лице, коса, брада - Шарена прашина од сјај

Декорации за забави сјајни за тело и лице, коса, брада - Шарена прашина од сјај

Висококвалитетни и еколошки

Сјајната прашина за различни прилики има највисок достапен квалитет и е биоразградлива . Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и се совршени за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба. Блескавите се лесни за нанесување и погодни за сите типови кожа.

Декорации на телото за забави сјајна блескава прашина во прав

Безбеден и лесен за употреба

Прашината за блескави забави е направена од висококвалитетни материјали, не е токсична и е еколошка за кожата и околината . Највисоката класа на светки ќе обезбеди лесна употреба на кожата и долготрајни резултати. Био сјајната прашина сјае на кожата без да остави јаглероден отпечаток.

био сјајни украси за прашина од прав од влакна на телото

Идеален за забави или прослави

Био блескавата прашина се состои од покрупни светки и екстра ситна холографска прашина, која може убаво да се измеша, на пример, со смола, бои или лепила. На сонце и светлина, тие можат да создадат шармантен сјаен ефект , благодарение на што можете да се истакнете во карневалската толпа на тематски забави, маскенбалови и разни фестивали.

зелени блескави сјајни украси на косата на телото на кожата

Користете и во домот

Можете да користите светло зелен сјај за да ги осветлите вашите очи, лице, коса или дизајн на ноктите. Освен што се користи во козметиката, блескавата прашина ќе ги воодушеви домашните занаетчии за да можат да реализираат интересни идеи и да го направат својот мебел или додатоци за домаќинството посебни со сјајот. Може да се користи и во уметноста за украсување чаши, додатоци или за боја и дополнување на текстурата на производите.

nature glitz - био сјајна прашина во прав

Спецификација:

 • Боја: Зелена
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x Зелена блескава прашина 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена