Безбедносна LED светлосна лента

Код: 88-222
558 ден Цена без ДДВ: 465 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Светлечката LED лента е дизајнирана да ја зголеми безбедноста на децата и возрасните кога патуваат на пат ноќе.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светлечката LED лента е дизајнирана да ја зголеми безбедноста на децата и возрасните кога патуваат на пат ноќе. LED диодите може да се активираат со копчето и можете да изберете едно светло од трите понудени светло - стробоскоп, бавно трепкање, континуирано светло. Благодарение на еластичниот материјал , ременот лесно се обвиткува околу вашата рака без комплицирано држење. Според законот, пешаците и велосипедистите се обврзани да носат рефлектирачки елементи при движење надвор од град и при намалена видливост, а за нив оваа ЛЕД лента е одлично решение.

LED лентазелена предводена лентацрвена безбедносна лента

Спецификации:

LED лента
Материјал: Текстил + LED диода
LED функции: строб, трепкање, осветлување
Батерија: копче може да се замени
Димензии: 345 mm (должина) x 40 mm (ширина) x 2 mm (дебелина)
Тежина: 33 g

Пакетот вклучува:

1x LED лента
1x батерија

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%