Флексибилна LED лента контролирана преку Bluetooth со мобилна апликација - сина 3,5 x 15 cm

Код: 01-115
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Флексибилна LED лента контролирана преку Bluetooth преку мобилна апликација - сина 3,5 x 15 cm, која може да се контролира од далечина преку мобилна апликација.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Флексибилна LED лента контролирана преку bluetooth преку мобилна апликација - сина 3,5 x 15 cm, која може да се програмира од далечина преку мобилна апликација. Благодарение на малата големина и малата тежина, RGB LED лентата е лесна за носење каде и да ви треба. Неговиот флексибилен дизајн овозможува нежно свиткување и искривување околу површината, така што можете да ја поставите LED лентата на капачето, маицата или ранецот. Флексибилниот LED панел е индивидуално контролиран за прикажување на саканиот текст, слика, анимации, цртежи, еквилајзер и други специјални ефекти што ви се допаѓаат.

LED панелот нуди КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Музички еквилајзер - трепка според музиката

  • Можете да ги менувате фонтовите и големината на фонтот . Можете исто така да изберете икони како телефон, стрелки, срце, ѕвезда и други.

  • Можете да ја промените брзината на лизгање на текстот , интензитетот на LED светлото (пригушено светло, осветлено).

  • Можете да програмирате или нацртате своја статична слика .

  • Можност за ротација на текст - вертикално, хоризонтално 90 и 180 степени, 270 степени.

RGB LED лента за LED маичка

Само преземете ја бесплатната апликација на вашиот мобилен телефон наречен „LEDILove“ (iOS, Android), спарете се со Bluetooth и можете да ги контролирате функциите на LED лентата според вашите потреби . Лентата е дизајнирана да биде безбедна за допир, бидејќи користи скриено коло . Затоа, можете безбедно да го допрете и да го обесувате каде било. Ременот се работи со надворешна батерија на полнење од 450 mAh , која обезбедува работа од 8 до 10 часа . Батеријата се полни со помош на вклучениот микро USB кабел и потребни се околу 2 часа за целосно полнење. Флексибилната LED лента има широка употреба во различни прилики како што се забава, промоции, роденденска забава , каде што сакате да го привлечете вниманието на околината на стилски и привлечен начин.

Карактеристики:

Плус Лесен и свитлив дизајн
Плус Програмабилни LED диоди
Плус Bluetooth конекција
Плус Контрола со помош на мобилната апликација
Плус Работно време 8-10 часа

Спецификации:

Пиксели: 12x48
Димензии на LED лента: 150mm x 30mm
Поврзување: Bluetooth
Батерија: 450 mAh
Време на полнење: до 2 часа
Работно време: 8-10 часа
Поврзување: iOS, Android
Тежина: 47 g (со вклучена батерија)


Пакетот вклучува:

1x програмабилна LED лента
1x Надворешна батерија
1x Micro USB кабел

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена