Луксузна дрвена кутија за подароци со сет за вино

Код: 94-030
4 898 ден Цена без ДДВ: 4 081 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Луксузната дрвена кутија за подарок со вински сет вклучува професионални додатоци за максимално уживање при пиење вино.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Луксузната дрвена кутија за подарок со вински сет вклучува професионални додатоци за максимално уживање при пиење вино. Овој прекрасен комплет може да се чува речиси насекаде и секогаш ќе делува со елегантен и квалитетен впечаток. Комплетот вклучува врвни додатоци за вино , кои се состојат од отворач за лост, отстранувач на фолија, инка, два затворачи, термометар, прстен за капнување и два резервни шрафови на отворот. Сите компоненти се направени од висококвалитетна легура на цинк и затоа се издржливи и долготрајни. Комплетот обезбедува брзо и лесно отворање на шишето практично без употреба на сила. Дрвената кутија е идеална за подарок за различни пригоди како што се празникот на таткото, роденденот, божиќните празници, свадбите или годишнините.

Дрвена кутија со сет за вино

Комплет додатоци вклучува:

Отстранувач на фолија - се користи за брзо и прецизно отстранување на фолијата од врвот на шишето.

Шраф - класичен шраф за извлекување на плута од вратот на шишето

Инката - служи како дополнителна алатка на вратот на шишето за да спречи непотребни капки на масата.

Затка - ако остане малку вино во внатрешноста на шишето, со помош на овој затворач ќе го отстраните вишокот воздух од шишето за да го одржите виното во свежа состојба за понатамошно консумирање и да спречите излевање.

Прстен капка по капка - прстен на вратот на шишето служи како фаќач на несакани истурени капки.

Термометар - служи за да ја дознае моменталната температура за да се осигура дека виното се служи на вистинската температура

Карактеристики:

Плус луксузно пакување вински сет
Плус корисен сет за секој љубител на вино
Плус одличен подарок за различни пригоди
Плус квалитетна обработка

Содржина на пакетот:

1x плута со лост
1x отстранувач на фолија
1x инка
2x затка
1x прстен капе
2x резервен шраф
1x термометар

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена