Сет за суши за подготовка (правење) суши - Комплет за 2 лица (чаши + чинии + стапчиња за јадење)

Код: 11-705
2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Сет за суши за подготовка (правење) суши - Комплет за 2 лица (шолји + чинии + стапчиња за јадење) е специјализиран сет за садови наменет за послужување и јадење суши дома.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Сет за суши за подготовка (правење) суши - Комплет за 2 лица (шолји + чинии + стапчиња за јадење) е специјализиран сет за садови наменет за послужување и јадење суши дома. Дизајниран да обезбеди комплетно јадење за двајца , овој сет содржи се што е потребно за автентично сервирање суши и уживање. Комплетот вклучува 2 пара стапчиња за јадење за јапонска храна, 2 камени чинии за сервирање на кои можете да ставите подготвено суши, 2 чинии за соја сос за да додадете вкус и 2 стапчиња за јадење за да се осигурате дека стапчињата не се директно на масата за да ги чувате. чиста и организација за време на вечерата.

Сет за сервирање за суши за 2 лица

Квалитетен дизајн

Сетот за суши е направен од висококвалитетни и издржливи материјали , како што се стаклени влакна, шкрилци и меламин, кои гарантираат долг животен век и отпорност во споредба со обичните керамички сетови, кои се склони кон кршење. Овие материјали се исто така лесни за одржување, со тоа што целиот сет (освен стапчињата за јадење) може да се мие во машина за садови, што го олеснува чистењето по употреба. Сетот за суши за 2 лица доаѓа во прекрасно и елегантно пакување, што го прави идеален подарок за љубителите на суши.

Сет за суши за 2 лица комплет за правење послужување

Исклучителен подарок

Сетот за суши за 2 лица не е само практичен помошник за уживање во суши во удобноста на вашиот дом, туку благодарение на стилскиот дизајн и квалитетниот дизајн, тој е и одличен подарок. Неговата елегантна мат црна боја, во комбинација со издржливи материјали како фиберглас, шкрилец и меламин, му дава на овој комплет луксузен изглед кој ќе им се допадне на секој љубител на суши.


Спецификација:

  • Материјал: фиберглас, шкрилец, меламин
  • Димензии: стапчиња за јадење: 24 cm, чинија за сервирање: 25 × 15 × 0,5 cm, сад за соја сос: 8,2 × 8,2 × 2,8 cm
  • Подлога за стапчиња за јадење: 6 × 1,8 × 1,8 cm
  • Одржување: Погоден за машина за миење садови (освен стапчиња за јадење)
  • Боја: Мат црна


Содржина на пакетот:
1x сет за суши за 2 лица
2x пар стапчиња за јадење
2x чинија за сервирање
2x сад за соја сос
2x подлога за стапчиња за јадење
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена