Неокубни магнетни топки - 5mm флуоресцентни (блескаат во темница)

Код: 21-012
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Неокубни магнетни топчиња - 5mm флуоресцентни (блескаат во темница). Новите магнетни топки NeoCube се состојат од 216 топки (со дијаметар од 5 mm).

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Неокубни магнетни топчиња - 5mm флуоресцентни (блескаат во темница). Новите магнетни топки NeoCube се состојат од 216 топчиња (со дијаметар од 5 mm) изработени од NdFeB материјал (Неодимиум) во различни комбинации на бои. Создадете различни 2D и 3D форми , ѕвезди, орнаменти, геометриски форми, нараквица или ѓердан од топчиња во многу комбинации. Тоа зависи само од вашата имагинација и креативност. Погодни се за развој на моторички вештини за сите возрасти, без разлика на полот. Едноставно ќе се заљубите во овие Buckey Ball Neo коцкасти топчиња од 216 парчиња . Можете да купите магнетни топчиња против стрес на продажба директно кај нас.

Магнетни топки не само за деца - идеален подарок за вас или вашите најблиски

магнетни топки неокубни - флуоресцентни прозрачни

Цврстиот материјал што се користи за производство на топчињата гарантира нивната издржливост и долг животен век . Сетот топчиња е спакуван во естетска, тркалезна метална кутија со отстранлив капак, што исто така ќе биде убав додаток или декорација во вашиот стан. Кутијата служи и како заштитна обвивка направена од мека пена. Кутијата со магнетни топчиња можете да ја понесете со вас кај вашите пријатели, на патување или каде и да посакате. И уште една интересна работа на крајот, 1 топка лесно ги крева преостанатите 215 топки.

Флуоресцентни топки - светат во темнина

Магнетните топчиња светат во темнина бидејќи имаат фосфоресцентен слој. За да ги направите блескави, прво „полнете ги“ неколку минути под сијалица. Кога ќе се преселат во темнина, тие ќе испуштаат нежно зелено светло. Подарете им магнетни NeoCube топки на вашите најблиски, изненадете ги со силата на магнетите и огромен број на конфигурабилни варијации , кои дополнително светат во темнина.

магнетни топки - флуоресцентни и прозрачни

NeoCube топки:

Тие ја поддржуваат креативноста и просторната имагинација
Тие ослободуваат напнатост и стрес
Погоден за моменти на релаксација
Ја подобруваат концентрацијата
Тие ја практикуваат мобилноста и умешноста на прстите
Откријте го магнетизмот и експериментирајте со топки

Пакетот содржи: 216 парчиња топчиња од нов NdFeB материјал
Дијаметар на топката: 5 mm
Боја: флуоресцентна

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

99%