Универзален широкоаголен објектив 0,6X за мобилни телефони

Код: 71-006
3 658 ден Цена без ДДВ: 3 049 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Универзалната широкоаголна леќа на камерата 0,6X за мобилни телефони со клип поддржува паметни телефони и таблети за остри, јасни и професионални фотографии.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Универзална широкоаголна леќа за камера 0,6X за мобилни телефони со клип поддржува паметни телефони iPhone/Samsung/HTC/LG/Huawei/Xiaomi мобилни телефони и таблети за остри, јасни и професионални фотографии. Комплетот доаѓа со објектив и клип во тврдо преносливо куќиште, што му дава професионален впечаток. Телескопската леќа за мобилен телефон благодарение на системот за прикачување и уникатниот дизајн може да се користи на речиси сите типови мобилни телефони и таблети.

широкоаголен телефото објектив за мобилни телефони

Објективот е идеален за снимање на синото небо, море, цвеќиња, бубачки и слично, бидејќи тие обезбедуваат висока резолуција за детали и исклучително широк агол на фотографирање . Инсталирањето на објективот е едноставно и брзо, користејќи го клипот за прикачување на објективот на горниот дел од телефонот, така што ќе го покрие објективот и ќе можете да почнете да правите фотографии. Со овој најнов модерен објектив, вашите фотографии од мобилен телефон добиваат високо ниво на квалитет.

Фотографија на мобилен телефон со широкоаголен објективлеќа на фотографиите на мобилниот телефон

Спецификации:

Зголемување: 0,6X Ултра широк агол
Минимално растојание за фокусирање: 15 mm
Агол на гледање - дијагонала: 100°
Телефото: 6 стаклени елементи
Монтирање: со помош на клип
Димензии: 43,2 mm (дијаметар) x 25,7 mm (висина)
Тежина: 101 g

Содржина на пакетот:

1x Широкоаголен објектив
1x клип за монтирање
1x крпа за чистење
1x Преносливо тврдо куќиште

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена